1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Jak ćwiczyć z dzieckiem trzymiesięcznym i starszym?

123rf.com
123rf.com
Kiedy dziecko trochę podrośnie i będzie stabilnie trzymało główkę, możesz rozszerzyć wachlarz waszych wspólnych ćwiczeń, a maluszek będzie w nich uczestniczył już trochę bardziej aktywnie.

Do poprzedniego zestawu proponuję dołączyć ćwiczenia wzmacniające i kształtujące mięśnie nóg i pośladków oraz mięśnie brzucha. Do wykonania tych ćwiczeń potrzebne ci będzie jedynie trochę miejsca i koc lub mata, na której będziesz mogła się położyć.

1.    Przysiad w szerokim rozkroku z tuleniem

Stań w szerokim rozkroku, palce stóp skieruj lekko na zewnątrz. Weź swojego szkraba na ręce i przytul do klatki piersiowej (jeżeli używasz chusty, możesz z niej, skorzystać wiążąc ją na przodzie, np. w kieszonkę). Pilnując by kolana pozostały w jednej linii ze stopami, wykonaj przysiad do momentu ugięcia kolan pod kątem prostym. Spinając pośladki, wróć do pozycji wyjściowej. Całość powtórz od 8 na początku do 15 razy. Po chwili odpoczynku zrób drugą serię. Możesz liczyć powtórzenia głośno, wymawiając cyfry do maluszka, jakbyś opowiadała jemu/jej bardzo ciekawą historię.

2.    Brzuszki z „siedzącym” bobasem

Połóż się na plecach, kolana ugnij, stopy ułóż w odległości około 15 cm od siebie. Dziecko „posadź” na swoim brzuchu w pozycji półleżącej tak, aby jego główka opierała się o twoje uda. Chwyć je za rączki. Spinając brzuch, oderwij łopatki od podłoża (lędźwiowy odcinek kręgosłupa jest cały czas przyklejony do podłogi!). Wykonaj od 10 do 20 spięć - w 2 lub 3 seriach. Aby bardziej zainteresować ćwiczeniem maluszka, posyłaj mu buziaki, głośno licz lub rób miny.

3.    Wznosy bioder z małym obciążeniem

Przyjmij pozycję swoją jak i dziecka taką samą, jak w poprzednim ćwiczeniu. Chwyć dziecko za bioderka i ustabilizuj je tak, aby nie miało szansy zsunąć się z ciebie. Spinając pośladki, unieś biodra do góry, utrzymaj 1 sekundę i opuść w dół (ale nie kładź na podłodze). Powtórz 12 do 15 razy, chwilę odpocznij i wykonaj całość raz jeszcze.

Na ćwiczenia z dzieckiem wybierz porę, kiedy maluch jest w dobrym humorze, wyspany i najedzony (ale nie bezpośrednio po posiłku). Wtedy jest spora szansa, że ćwiczenia sprawią mu dużą frajdę, nie zacznie marudzić, a ty spokojnie wykonasz zamierzony plan treningowy.

Potrzebujesz więcej motywacji by zacząć ćwiczyć? – Zajrzyj na

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze