1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Dlaczego kobiety wybaczają zdradę?

123rf
Według badań, jest 6 powodów, dla których zdradzone kobiety nadal są w związku z mężczyzną, który zawiódł ich zaufanie.

1. Bezwarunkowa miłość. Okazuje się, że kobiety potrafią kochać bez warunków i ograniczeń. Bezwarunkowa miłość potrafi wygrać z bolesnymi emocjami, które pojawiają się w obliczu niewierności. Dla kochającej kobiety  ból spowodowany zdradą nie jest powodem do odejścia.

2. Lęk przed zmianą.
Czym będzie życie bez niego, żyliśmy razem tak długo? Boimy się zmiany i nieprzewidywalnego. Tak bardzo utożsamiamy się z rolą żony, partnerki, opiekunki domowego ogniska, że wyjście z tych kolein, nie wydaje nam się możliwe. Więc zostajemy z tym mężczyzną, w znanym sobie, starym miejscu.

3. Niepewność, czy zdradził. Czy sms o pikantnej treści jest dowodem zdrady,
zwłaszcza, gdy on zaprzecza. Dla kobiet nie jest. Ze statystyk wynika, że 8 na 10 zdradzających mężczyzn nie przyznaje się do skoku w bok. A my im wierzymy.

4. Zaprzeczanie zdradzie. Często, mimo że dowody zdrady są niepodważalne i wie o niej wiele osób, najbardziej zainteresowana kobieta, twierdzi że jest wierny. Jednak zaufanie
zostało już podważone, co prowadzi do niepewności przeżywanej w relacji a nawet stanów depresyjnych.

5. Niestabilność emocjonalna.
Oznacza brak kontaktu z prawdziwymi uczuciami. Kobiety, które dowiadują się o zdradzie, doświadczają huśtawki emocjonalnej, która uniemożliwia im podjęcie decyzji o odejściu.

6. Pieniądze. Cały czas jeszcze kobiety nie są niezależne finansowo
od mężczyzn. Mimo że zarabiają pieniądze, uwikłanie są w rozmaite zależności i wspólne kredyty, co uniemożliwia im odejście nawet w obliczu zdrady.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze