1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Udany związek: Domowa bogini

Udany związek: Domowa bogini

O takiej partnerce marzą prawdziwi mężczyźni. Jest pewna siebie, ale nie arogancka, dowcipna, ale nie sarkastyczna, urocza, ale nie przymilna. Zna swoją wartość, szanuje siebie i oczekuje, że mężczyzna też będzie respektował jej potrzeby i pragnienia. Zależy jej na relacji, w której obie strony wygrywają. W jaki sposób może stworzyć udany związek?

Nawet jeżeli czasami partner pomyśli o niej: „jest taką samą zołzą jak moja matka!”, to działa to na jej korzyść. Jest samodzielna i… samowystarczalna. Otoczona przyjaciółmi i życzliwymi ludźmi, potrafi prosić o wsparcie i pomoc, gdy ich potrzebuje. Świat jest dla niej ciekawym miejscem, pełnym życzliwych ludzi i podniecających możliwości. Nie potrzebuje faceta, żeby czuć się dowartościowana i pewna siebie. Partner nie podnosi jej poczucia własnej wartości, nie nadaje sensu życiu i nie pełni roli środka antydepresyjnego. Bo swoim samopoczuciem i sensem życia zajmuje się sama. Jej siłą w relacjach damsko-męskich jest to, że lubi mężczyzn. W związku potrafi brać, i robi to z wdziękiem. Docenia to, co partner robi dla niej  i dla ich wspólnej relacji. Przy niej czuje się męski, wspaniały i akceptowany. Nie oczekuje od niego cudów, ale i tak dostaje to, na czym jej zależy. Jak to robi? Jej atutem jest to, że do związku podchodzi jak do sytuacji, w której obie strony mogą wygrać. Jej dewizą jest: „Co zrobić, żeby było nam dobrze razem?”

Ten opis pasuje do Ciebie? Co możesz zrobić, żeby mieć udany związek?

Choć świetnie potrafisz zadbać o siebie i dobrze się bawić w towarzystwie przyjaciół, staraj się jak najwięcej czasu spędzać z partnerem. Najlepiej, robiąc razem ekscytujące rzeczy, bo z badań amerykańskiego psychologa Arthura Arona wynika, że wspólne aktywności podnoszące poziom adrenaliny (np. gra w tenisa, brydża, nauka nurkowania czy nauka salsy) podnoszą też poziom satysfakcji ze związku i sprawiają, że nawet po kilkunastu latach razem wciąż patrzymy na siebie zakochanym wzrokiem.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze