1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Zamiast poradników czytaj literaturę piękną!

Zamiast poradników czytaj literaturę piękną!

123rf.com
Zamiast czytać poradniki, które mają ci rozwiać wątpliwości co do twojego związku, zacznij czytać klasyków literatury pięknej

Do takich wniosków doszła publicystka The Guardian. Po serii poradników, które specjalnie nie rozjaśniły jej związkowych wątpliwości, swoją uwagę skierowała na literaturę piękną. Sięgnęła po klasyków, jak William Faulkner czy Jane Austin.

Jak twierdzi, cała mądrość zawarta jest właśnie w lekturze dziś uważanej za nudną, dopóki nie zostanie przeniesiona na ekran. I tak William Faulkner w powieści "Światłość w sierpniu" opowiada historię naiwnej dziewczyny porzuconej przez wiarołomnego kochanka, który tak długo zwodzi ją obietnicami spotkania i wiecznego szczęścia, że dziewczyna w końcu sama zaczyna tłumaczyć jego długą nieobecność, nie chcąc uwierzyć, że stała się ofiarą uwodziciela.

Mądrości życiowe dotyczące prawdziwych i fałszywych miłości znajdziemy w każdej z powieści Jane Austin, od "Emmy" po "Rozważną i romantyczną". Może więc, wbrew temu co mówią sceptycy i nasze ciotki, że prawdziwego życia w książkach nie znajdziemy, spróbować go właśnie tam poszukać? Może te mądrości zaowocują?

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze