1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Kłamstwa i mity o związkach

Kłamstwa i mity o związkach

123rf.com
123rf.com
Jeśli zastanawiasz się, czy zawrzeć święty związek małżeński, gdy zewsząd dochodzą cię informacje o statystykach rozwodów i nieszczęśliwych małżeństwach, przeczytaj nasz tekst!

Oto kłamstwa i mity o związkach, które oglądasz w tabloidach i portalach plotkarskich i czytasz w kolorowych magazynach.

1. Co drugie małżeństwo kończy się rozwodem. Tak podają statystyki, tak słyszysz w  telewizji. Ale weź pod uwagę, że nie wiemy, o jakich małżeństwach słuchamy. Czy o tych, które wzięły ślub w zeszłym roku, czy o tych z  50-letnim stażem. Wtedy okaże się, że mówimy o tak różnych grupach i przekrojach wiekowych, że statystyki okażą się bez znaczenia.

2. Narodziny pierwszego dziecka niszczą małżeństwo Naukowcy przyznają, że to trudny dla pary moment, ale zależy to od tego  w jakim stadium był związek przed przyjściem dziecka. Czy to w ogóle początek znajomości? A może 10-letni staż i długie oczekiwanie na potomka?

3. Terapia par nie działa. Działa tak długo, jak stosujemy się do porad specjalisty i naprawdę chcemy nad sobą i związkiem pracować.

4. Lepiej zamieszkać ze sobą przed ślubem. Okazuje się, że częściej rozwodzą się pary, które mieszkały ze sobą przed ślubem. Naukowcy tłumaczą to tym, że ponieważ już byli ze sobą, to decyzja o ślubie okazała się łatwa. Ale jednocześnie para nic do tego związku - oprócz obrączki - już nie wnosi. Więc decyzja o rozwodzie przychodzi równie łatwo.

5. Związki dwóch przeciwieństw są lepsze niż osób podobnych do siebie. Prawdy w tym zdaniu o tyle, że różnice mogą wydawać się fascynujące na początku związku, ale później utrudniają - zwłaszcza jeśli nie dbamy o to - codzienne życie. Badania pokazują, że najtrwalsze i najbardziej harmonijne są związki, gdzie dwoje ludzi ma podobne charaktery i temperamenty.

6. Syndrom pustego gniazda niszczy kobietę psychicznie. To pewnie była prawda kilka dekad temu, kiedy całym życiem kobiety były dzieci i sprzątanie domu. Ale odkąd panie mają swoje kariery zawodowe, pasje i mogą swobodnie rozwijać się intelektualnie, dzieci nie stoją już na wiecznie odkurzanym piedestale.

7. Starsze pary nie uprawiają seksu. Chyba wszyscy wiemy, że to nieprawda. To zdanie może mieć zastosowanie jedynie do tych par, które mają poważne kłopoty ze zdrowiem albo nie uprawiały seksu nawet kiedy były młodsze.

8. Związki homoseksualne są inne od heteroseksualnych. Nieprawda. Pary homoseksualne dzielą te same problemy i trudy prozy życia co heteroseksualni.

9. Lepiej nie mówić partnerowi, kiedy jesteś przygnębiona. Badania pokazują, że kiedy tłumimy w sobie przykre uczucia i myśli, byle nie smucić partnera, wytwarzamy coraz większy dystans. W końcu albo z nadmiaru frustracji zaczniemy nieświadomie i niesprawiedliwe "wyżywać się" na partnerze, albo nasze emocje będą musiały dojść do głosu i wybuchną z siłą, po której nasz związek już nie będzie taki sam.

10. Rywalizacja między rodzeństwem kończy się po okresie dzieciństwa. Rywalizacja miedzy rodzeństwem nigdy się nie kończy, a narasta, jeśli rodzice faworyzują jedno ze swoich dzieci. Równe traktowanie oznacza mniej konfliktów w rodzinie i twoim związku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze