1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Nowa miłość - 6 kroków, by ją znaleźć

Nowa miłość - 6 kroków, by ją znaleźć

123rf.com
Wakacje i letni czas to dobra okazja, by zakochać się na nowo. Lato może być początkiem nowego związku. Nawet gdy jesteś właśnie na skraju rozpaczy, bo się rozstałaś albo doskwiera ci samotność, możesz podjąć kroki żeby to zmienić. Jakie?

71 procent rozwiedzionych singli ponownie znajduje miłość, większość z nich zaczyna się latem. O sukcesie decyduje praca z własnymi przekonaniami, kontrola emocji i zachowań oraz poczucie własnej wartości. Oto 6 kroków, które mogą doprowadzić do nowej miłości.

1. Otwórz się na nowe

Zapomnij wszystko, co wiesz o związkach. Istnieje bowiem prawdopodobieństwo, że twoje przekonania dotyczą sztywnych schematów, nierealnych oczekiwań i czegoś, co niezupełnie związane jest z tobą. Może marzysz o romantycznym facecie a dopiero przy kimś w rodzaju macho, poczujesz kim jesteś i znajdziesz spełnienie. Kto wie?

2. Start z czystym kontem

Aby ponownie znaleźć miłość, trzeba emocjonalnie odłączyć się od poprzednich związków. Jeśli jest inaczej, nie w pełni jesteśmy obecni w tym nowej relacji. Często wówczas wpadamy w pułapkę negatywności, bagaż przeszłości trzyma nas w dawnych wzorcach. Pomaga uzmysłowienie sobie własnych przeżyć, poczucie bólu, rozczarowania, dzielenie się nim z bliskimi osobami i w końcu podjęcie nowych kierunków w życiu. Zwykle w tym czasie pomaga zajęcie się jakąś pasją. 3. Zmień rutynę

Wyjście o godzinę wcześniej z pracy, zmiana ulubionej kawiarni na inną, która może się stać jeszcze bardziej ulubioną, podjęcie nauki tenisa, jazda na rowerze o północy. Badania wskazują, że tego rodzaju działania sprzyjają poznaniu nowej osoby, która może okazać się nawet bratnią duszą.

4. Odkryj siebie najpierw dla siebie

Zanim będziesz mogła określić, jaki facet do ciebie pasuje, musisz poznać siebie od podszewki. Kim naprawdę jesteś. Single, którzy znajdują nową miłość mają jedną wspólną cechę - kładą nacisk na to, kim są i czego chcą i nie martwią się tym, co inni o nich pomyślą.

5. Miej nadzieję

Pesymistyczne myśli rodzaju: mam pecha w miłości, zawsze już będę sama, fraceci to dranie i narcyzi oddalają od nowej szansy. Nadzieja i pozytywne myśli działają cuda, któe potwierdzone są przez naukowe badania. 5. Randkuj powoli

Ujawniaj siebie stopniowo. Wielu z nas robi błąd polegający na tym, że odkrywa się od razu z powodu nieokreślonego lęku - że ktoś odejdzie, nie zainteresuje się, coś się straci. To błąd. Zainteresowanie podsyca niewiadoma. Odkrycie kart w opowieściach o ex, chorobach zakaźnych dzieci, głupiej szefowie i rozstępach na udach nie są sexy. Dlatego pielęgnuj własną tajemnicę.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze