1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Lista marzeń związku

Lista marzeń związku

123rf
Jest to sposób, by przywrócić wigor związkowi, który został zaniedbany. Rutyna i codzienny stres sprawiają, że zapominamy o tym, co jest dla nas istotne. Jak naprawić ten błąd?

Gdy w relacji pojawia się bark spełnienia, zaczyna wiać nudą. Związek staje się zbyt oczywisty, żeby ekscytował. Powtarzalność czynności, wzajemna zależność, często brak równowagi sprawiają, że do wspólnego życia wkrada się jakaś martwa jakość. Jak się obudzić do życia? Listą marzeń. Jeśli mamy wspólne cele, gramy do jednej bramki. Nie chodzi tu jednak o spłaty rat kredytu na czas, a o coś, co cieszy duszę, jest wyzwaniem, które niesie radość. Wówczas silne staje się poczucie wspólnoty, co chroni przed chęcią odwrócenia się od partnera, a także oddala od nas frustrację. Wspólna przyszłość staje się jasna, również dlatego że chcemy w nią patrzeć razem.

Jak stworzyć listę marzeń związku?

1. Zacznijcie od napisania własnych list marzeń. Jakie zatem są marzenia każdego z was? Rozróżnij długoterminowe cele od krótkoterminowych. Wypady weekendowe mają inną wartość niż marzenie o domu nad morzem. Podziel listę na takie dwie części.

2. Przeczytajcie sobie swoje listy. Porozmawiajcie o swoich marzeniach. Zauważcie, które punkty z listy partnera przyciągają i waszą uwagę.

3. Zaznaczcie albo poszukajcie wspólnej płaszczyzny, a także zaakceptujcie marzenia partnera, które nie są wasze. Dopóki macie również wspólne cele, to jest ok. Omówcie to.

4. Stwórzcie listy z marzeniami wspólnymi i własnymi. Porównajcie swoje wersje, zauważając w czym się zgadzacie, a gdzie są punkty sporne.

5. Stwórzcie wspólną listę i uszeregujcie nią. Co jest dla was priorytetowe? Jak to wszystko rozłożycie w czasie? Zaplanujcie realizację wspólnych marzeń.

6. Jeśli macie oddzielne cele, o nich też porozmawiajcie i zaakceptujcie je wzajemnie, obiecując sobie wsparcie w ich realizacji.

Lista marzeń związku nie jest listą tego, co jest do zrobienia. Ma ona stworzyć poczucie wspólnego kierunku w waszym związku, który ukaże jego głębszy sens.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze