1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Co możesz zrobić dla związku każdego dnia?

123rf
Lepiej zapobiegać niż reanimować. To zdanie dotyczy również miłosnych relacji. Życie składa się z dni i każdego dnia możemy zrobić coś, by nasz związek przynosił więcej radości i błogości.

Psychoterapeuci specjalizujący się w pracy z parami są zgodni, że w lepszej kondycji są te związki, w których partnerzy są na siebie uważni każdego dnia. Codzienne celebrowanie bycia razem zbliża ich do siebie. Wówczas, nawet gdy nadchodzi kryzys, dzięki lepszemu poznaniu siebie, wychodzą z niego zwycięsko. Nie tylko dlatego, że nadal są razem, ale ich związek staje się jeszcze bardziej dojrzały i więcej jest w nim miłości. Warto o tym pamiętać. Każda pozornie mało znacząca interakcja między nami opiera się na doświadczeniu z wczoraj i jest zapowiedzią tego, co być może zdarzy się jutro. Dobrze, żeby to bycie razem nie opierało się na wewnętrznym poczuciu obowiązku, tylko sprawiało przyjemność. A zatem co możecie przyjemnego zrobić dla siebie nawzajem każdego dnia?

1. Miłe tylko wasze rytuały

W ten sposób więź między wami umocni się. Pomogą w tym codzienne wspólne kolacje, albo chociaż mała przekąska, gdy razem siedzicie przy stole. To może być coś prostego jak natarcie balsamem stóp przed snem albo krótki masaż karku. Albo kilkanaście minut przytulania, gdy już zaśnie dziecko.

2. Czułe powitania i pożegnania

Codzienne życie to rozstania i powroty. Pocałunek, spojrzenie w oczy, dotyk, przytulenie gdy ukochany wychodzi bądź wraca jest ważnym wyrażeniem uczuć. Skoro ktoś się cieszy na nasz widok lub chce kontaktu zanim zniknie oznacza, że jestem dla niego ważny. Jeśli dzieje się tak każdego dnia, to znak, że to się nie zmienia.

3. Pamiętanie o sobie w ciągu dnia

Krótki sms w porze lunchu treści „Czekam na wieczór z tobą” podgrzeje każde uczucie. Pamiętajcie o sobie zwłaszcza wtedy, kiedy w życiu partnera dzieje się coś istotnego: rozmowa z szefem, wizyta u lekarza, wyniki przetargu czy inne tego typu sprawy. Dobrze jest, kiedy czujecie wzajemne zainteresowanie sobą.

4. Pokazujcie, ile dla siebie znaczycie

Nie chodzi tu o czcze komplementy lub codzienne płomienne wyznania miłosne, raczej konkretne słowa za co jesteście sobie wdzięczni i gesty, świadczące o tym, że Ten Ktoś jest w waszym sercu. Przykład – gdy on zapomniał, że dzisiaj jest ten dzień, w którym kupuje swój ulubiony tygodnik, ty o tym pamiętasz. A on doskonale wie, że jak wracasz z masażu, to lubisz poleżeć pół godziny sama pod ciepłym kocem, więc całuje cię w czoło i wychodzi z pokoju.

5. Utrzymujcie kontakt wzrokowy

To istotne, by patrzeć sobie w oczy. Oczy nie kłamią, mówią bez słów. Utrzymując kontakt wzrokowy, będziecie ze sobą na bieżąco. Najlepiej mieć nawyk codziennej, bliskiej rozmowy. Wystarczy, że przez 10 minut jedno będzie słuchało drugiego, patrząc mu w oczy.

Jak mówić o swoich oczekiwaniach? - TUTAJ

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze