1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Jak pielęgnować miłość?

Jak pielęgnować miłość?

123rf
Czy można świadomie zrobić coś, żeby nasza relacja była bardziej satysfakcjonująca, radosna i rozwijała się?

1. „Podlewaj” miłość codziennie jak wymagającą, spragnioną wody roślinkę

Właściwie to jest oczywiste, ale warto przypomnieć – nasze ciała potrzebują każdego dnia dostać porcję pożywienia, snu, odpoczynku, by być silne i zdrowe. Tak samo nasza miłość potrzebuje „pożywienia”, czyli całkowicie poświęconej uwagi. Zalecane jest minimum 30 minut dziennie być tylko dla siebie. Każdego dnia znajdźcie dla siebie czas.

2. Bądź hojna

Pary, które potrafią się wzajemnie obdarowywać wyrażonymi uczuciami, miłymi gestami, prezentami, uwagą są szczęśliwsze i bardziej trwałe. Bądź hojna dla swojego partnera w dzieleniu się sobą prawdziwą.

3. Puszczaj urazy

Tłumione urazy są dla miłości jak trucizna. Dlatego naucz się uwalniać trudne emocje. Zajmuj się nimi sama i razem z partnerem, nie zapominając o tym, że on jest tylko wyzwalaczem tego, co masz stłumione w nieświadomości. Patrz się na te procesy jak świadek, jak wszystkiego świadoma osoba trzecia, ale nie „zamiataj” trudnych uczuć pod dywan. Niech wybrzmią i przeminą.

4. Pamiętaj o seksie

A nawet więcej - działaj aktywnie w tym obszarze. Seks ma potężną moc zbliżającą ludzi. Zaangażowanie seksualne świadczy o bliskości w związku.

5. Miej świadomość, dlaczego się w nim zakochałaś

Nie jest dobrze, kiedy zapominamy o tym, co nas połączyło. Pierwsze spojrzenia, słowa, spotkania, wyznania są jak paliwo dla pojazdu, jakim jest nasza miłość. Bez niego nie pojedzie dalej przez życie. Dlatego, gdy przyjdą trudniejsze dni, przypomnij sobie początki znajomości. Taki zabieg da ci siłę, żeby przejść przez kryzys.

6. Nie bądź bierna

Traktuj partnera w taki sposób, jakbyś chciałabyś traktowana. Jeśli chcesz coś zmienić, nie czekaj,tylko działaj. Jeśli boisz się, że nie jest dobrze między wami, rozmawiaj z o tym partnerem, radź się przyjaciół bądź psychoterapeuty. Bądź na bieżąco ze sprawami waszej miłości.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze