1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Jak uleczyć złamane serce

Jak uleczyć złamane serce

123rf.com
Lato to czas zmian relacyjnych. O tej porze roku znajdujemy więcej odwagi, by wyjść ze związków, które nie przynoszą nam już dobra. W wakacje częściej też zdarzają się nam romanse, które czasem nieoczekiwanie się kończą. Koniec każdej relacji to zawsze czas na opłakanie straty.

3 poniższe cytaty pokazują 3 prawdy o złamanym sercu i podpowiadają, jak je leczyć.

„Gdzie ty byłeś, tam jest dziura na świecie. Czuję ją w ciągu dnia, a nocą jeszcze bardziej. Tęsknię jak cholera.”Edna St Vincent Millay

Każdą stratę w życiu warto zaakceptować. Ważne jest, żebyśmy byli świadomi, że przyjmowanie czegoś nie oznacza, że musisz to lubić. Akceptacja bólu, który towarzyszy złamanemu sercu, pozwala nam tęsknić. Rozpoznawanie uczuć pozwala z nimi pracować. Paraliż emocjonalny, kiedy nasze uczucia „zamrażamy”, kiedy je odrzucamy, przedłuża gojenie rany po odrzuceniu. Dlatego zaakceptuj ból, on nie musi ci się podobać, po prostu z nim bądź.

„Serce po rozstaniu jest złamane, ale działa.”TE Kalem

Złamane serce wciąż bije. To jest przecież pocieszające. Przeżywasz ból, ale ono pracuje, zarówno biologicznie, jak i w aspekcie emocjonalnym. Bije ciągle w tym samym rytmie. Pamiętaj, że serce zawsze należy do ciebie. Wizualizuj sobie bicie serca i to, że z każdym uderzeniem ono zdrowieje. Popatrz się na swoje serce z tej perspektywy, że choć jest ono uszkodzone, nadal działa i może stać się silniejsze. Zawód miłosny zawsze jest ważną lekcją w życiu.

„Smutek odlatuje na skrzydłach czasu.”Jean de La Fontaine

Daj sobie czas, aby odzyskać siebie. Staraj się nie naciskać, myśląc: To było już dwa miesiące temu i nadal czuję się fatalnie. Widać potrzeba ci więcej czasu na wyleczenie złamanego serca. Jeśli uznasz swój smutek, okażesz sobie współczucie. Postąpisz jak swój najlepszy przyjaciel i czas, który zabierze twój smutek, znacznie się skróci.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze