1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Spotkania
 4. >
 5. Maja Ostaszewska - Przebłysk bez potrzeby wyjaśnień

Maja Ostaszewska - Przebłysk bez potrzeby wyjaśnień

Na tym świecie panuje kult rozumu. Ale czy nasze „tu i teraz” to pierwsze i ostatnie życie? Jaką role odgrywa w nim intuicja? Rzecz rozważają Maja Ostaszewska i Maja Jaszewska.

- Czym według pani jest intuicja?

- Na pewno jest to sygnał, którego źródłem jest zbiór naszych doświadczeń. To taki wewnętrzny „podpowiadacz”, który odzywa się, jeśli sytuacja, w której się znaleźliśmy, jest podobna do czegoś, czego już doświadczyliśmy. Sądzę jednak, że w głosie intuicji jest coś więcej niż tylko doświadczenie aktualnego istnienia. Sprawy związane z inkarnacja są dla mnie wielka tajemnica, ale uważam za możliwe, że nasze życie „tu i teraz” nie jest pierwsze ani ostatnie. Nie chcę używać wielkich słów i mówię tylko o swoich przeczuciach, ale wydaje mi się to sensowne. Intuicja jest również umiejętność czytania sygnałów z zewnątrz, ze świata. Nauczyciele buddyjscy często przytaczają następującą sytuacje: grupa specjalistów pracujących nad jakimś trudnym problemem znajduje jego rozwiązanie. Niemal w tym samym czasie inna grupa na drugim końcu świata też rozstrzyga ten problem, choć pomiędzy nimi nie było żadnych możliwości wymiany informacji. Jakby droga do celu istniała gdzieś w przestrzeni i w momencie, kiedy problem staje sie rozwiązywalny, ludzie zaczynali ja czytać.

- Jest pani buddystka, a w buddyzmie ważne jest skupienie. Czy medytacja ułatwia kontakt z własna intuicja?

- Miałam w życiu to szczęście, ze poznałam nauki buddyjskie. Długi czas medytowałam, a to uczy skupienia. Przez trzy lata bardzo intensywnie ćwiczyłam tez jogę, co nauczyło mnie świadomego przezywania „tu i teraz”. Intuicje posiada każdy człowiek, ale odnoszę wrażenie, ze niektórzy jej nie słyszą albo bagatelizują jej znaczenie. Myślę, że osoby, które potrafią się skupić i mają dobrą łączność z emocjami, łatwiej odczytują podszepty swojej intuicji. A jeżeli potrafi my regularnie się wyciszać, jesteśmy zdrowsi i mniej spięci. Służą temu różne metody, między innymi medytacja.

- Medytuje pani regularnie?

- Obecnie nie, bo nie bardzo znajduję czas. Ale to pewnie tylko wymówka… Staram się jednak praktykować chwile skupienia w codziennym życiu. Jeśli ktoś nie ma przekonania do technik medytacyjnych, to stan skupienia może ćwiczyć podczas wykonywania codziennych czynności.

- Ojciec Jan Bereza, orędownik medytacji chrześcijańskiej w Polsce, napisał w „Medytacji przy obieraniu ziemniaków”, że nie ma innego życia niż codzienne.

- Coraz mniej chwil spędzamy w samotności, sami ze sobą, w ciszy. A tylko w takich warunkach możemy odczytać podszepty płynące z wnętrza, zwłaszcza jeśli dotyczą trudnych sytuacji. Potrzeba odwagi, by zaakceptować i przyjąć konsekwencje swoich własnych decyzji, by wziąć odpowiedzialność za swoje życie.

- Czasami jednak równie żywo reagujemy na nowo poznaną osobę. Czujemy do niej gorącą sympatię albo niechęć. Skąd ten radar?

- Bo jesteśmy otwarci na energię innych ludzi, a to pozwala nam rozpoznać ich intencje czy emocje. Ja bardzo intensywnie reaguję na takie sytuacje. Są osoby, przy których źle się czuję i moje ciało natychmiast mi to komunikuje. Myślę, że ludzie, którzy nie odbierają takich sygnałów, mają zablokowany kontakt ze sobą albo są tak spięci, że ich organizm nie różnicuje sytuacji. Bywa, że słowa wyrażają coś innego niż ciało, które zdradza nasze prawdziwe odczucia. Ale już szkolenia z poznawania tajników body language dla polityków czy biznesmenów wydają mi się czymś sztucznym – z daleka widać, czy ktoś ma naprawdę otwartą postawę, czy tylko nauczył się ją okazywać.

- Aktor pracuje ciałem. Niektórzy mówią, że granie to rzemiosło, inni, że doświadczenie duchowe. A czym jest dla pani?

- Uważam, że aktor powinien być dobrym obserwatorem świata i życia. Nieustannie się rozwijać. Pracować nad sobą. W dowolny sposób, bo każdy ma własną ścieżkę rozwoju. Dla jednych jest to droga duchowa, dla innych czytanie książek albo praca z ciałem. Nie wyobrażam sobie życia bez kontaktu z intuicją, a aktorstwo bez niej jest już niewykonalne. Pierwsze wrażenia, przeczucia aktora są najbardziej trafne, bo wolne od spekulacji, jeszcze nie wykalkulowane. I zawsze należy o nich pamiętać. Nawet na etapie zaawansowanych prób staram się przypomnieć sobie, jakie myśli, uczucia towarzyszyły mi na początku. Kiedy gram morderczynię czy osobę chorą na schizofrenię, to mogę się przecież odwoływać jedynie do wyobrażeń i intuicji. Chociaż są aktorzy, którzy pracują czysto technicznie i wszystko mają wypracowane. Ich aktorstwo mnie jednak nie porusza. Dużo bardziej ujmują mnie ci, którzy pracując, wchodzą w głębszą relację z graną postacią.

- Czasami nie słuchamy intuicji z obawy, że wprowadzi nas w błąd, że lepiej polegać na innych.

- Żeby usłyszeć swój wewnętrzny głos, trzeba się wyciszyć. Natłok informacji i zwariowany pęd życia powoduje, że się gubimy, wpadając w emocjonalny wir. Coraz mniej chwil spędzamy w samotności, sami ze sobą, w ciszy. A tylko w takich warunkach możemy odczytać podszepty płynące z wnętrza, zwłaszcza jeśli dotyczą trudnych sytuacji. Potrzeba odwagi, by zaakceptować i przyjąć konsekwencje swoich własnych decyzji, by wziąć odpowiedzialność za swoje życie.

- Podobno buddyści nie uznają autorytatywnych prawd, jedynie własne przekonania.

- Buddyzm nazywany jest religią doświadczenia. Sam Budda mówił, żeby nie ufać niczemu, co powiedział, tylko dlatego, że to ON powiedział. Wszystko trzeba sprawdzać. Dlatego buddyzm jest tak fascynujący dla ludzi poszukujących, inteligentnych, lubiących doświadczać i weryfikować swoje wyobrażenia o świecie. Bo daje narzędzia, dzięki którym można pracować z własnymi emocjami, z własnym ego, z wyobrażeniami na temat samych siebie i rzeczywistości. Wydaje mi się, że chodzi o to, żeby samemu doświadczać, a nie żyć doświadczeniem innych. Chociaż urodziłam się w rodzinie buddyjskiej i przez wiele lat medytowałam, to cały czas stawiam pierwsze kroki na tej ścieżce. Mogę więc mówić jedynie o własnych przeczuciach na ten temat.

- Jest pani wegetarianką. Czy to była świadoma decyzja?

- Całe życie nie jem mięsa. W moim rodzinnym domu nie jadło się go z powodów etycznych – żeby nie zabijać zwierząt. Ale w dzisiejszych czasach mięso jest nafaszerowane taką ilością sterydów, antybiotyków, które się podaje w chowie przemysłowym, że jedzenie go jest wręcz potwornością i to nie tylko z powodów etycznych, ale również zdrowotnych. Moim zdaniem każda decyzja, którą podejmujemy ze względu na pragnienie bycia odpowiedzialnym, sprawia, że żyjemy bardziej świadomie. Jeśli zadajemy sobie pytanie: „jak żyć, żeby nie krzywdzić innych?”, to automatycznie mamy lepszy kontakt z samymi sobą.

- Często mówi się, że kobiety obdarzone są intuicją, a mężczyźni instynktem.

- Rzeczywiście, dostrzegam, że kobiety częściej korzystają z intuicji, chociaż znam też kilka doskonałych wyjątków niezwykle intuicyjnych mężczyzn. Różnimy się trochę konstrukcją psychiczną. Kobiety mają lepszy dostęp do swoich emocji, łatwiej też im o nich rozmawiać. Dlatego też częściej decydują się na psychoterapię. Źródła tej różnicy są wynikiem tysięcy lat panowania pewnych norm, wedle których mężczyzna miał być wojownikiem, a kobieta zajmować się ogniskiem domowym. W konsekwencji to ona bardziej otwierała swoje serce, a on musiał być mężny i silny. W dzisiejszych czasach nie ma już tak wyraźnego podziału, jednak różnica w konstrukcji pozostała. Bywa powodem konfliktów, bo jeśli w związku pojawia się jakieś problemy, kobiety chcą od razu o tym mówić, natomiast mężczyznom przychodzi to z trudem.

- Czy zdarzyło się, że wewnętrzny głos przed czymś panią przestrzegł?

- Tak i to nie raz. Ale nie będę podawać konkretnych przykładów, nie czuje takiej potrzeby. Kilka razy poszłam za głosem intuicji i wspaniale z tego skorzystałam. Ale tyle samo razy jej podpowiedzi przegapiłam, i to zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Podjęłam się zadań, chociaż czułam, że nie powinnam tego robić. To, co mnie spotkało, było męką, ale jako profesjonalistka nie mogłam się wycofać. Podobnie przytrafiało mi się w relacjach z ludźmi, więc już wiem, że muszę uważnie słuchać siebie. Na szczęście, im jestem starsza, tym bardziej ufam swojemu wewnętrznemu głosowi. Stałam się bardziej spokojna, zrównoważona i mniej mną powodują opinie innych.

- Intuicja jest jednak deprecjonowana na korzyść wiedzy i logiki, które są uważane za bardziej wartościowe sposoby rozumienia świata.

- Żyjemy w czasach, które na piedestale umieściły rozum. Doświadczamy kryzysu mitu, rytuału i kryzysu słuchania własnej intuicji.

- Profesor Maria Szyszkowska powiedziała, że ma znacznie większe zaufanie do intuicji z tego względu, że rozumem można bardziej manipulować.

- Oczywiście! Zapamiętam to zdanie, jest świetne! Osoby bardzo inteligentne potrafi a tak nami pokierować, że w pewnym momencie wydaje nam sie, ze to, co mówią, to nasze własne poglądy. Intuicje można zagłuszyć rozumem, ale nie można nią manipulować. Racjonalnie znajdujemy na przykład dziesiątki argumentów, żeby wytłumaczyć sobie konieczność jedzenia mięsa. Ale proponuje wybrać sie do rzeźni albo na łąkę i spojrzeć w oczy cielakowi. Ciekawe, czy na tym poziomie tez wszystko sie zgadza, a chłodne argumenty zachowują swą siłę. Człowiek jest przekonany o swojej wyższości i wyjątkowości, bo ma lepiej rozwinięty mózg, ale przecież zwierzęta tak samo odczuwają strach, cierpienie czy ból. A niektóre gatunki nawet bardziej niż człowiek.

- Jung nazwał intuicje przebłyskiem, w którym wszystko rozumiemy, bez konieczności wyjaśniania. Brzmi jak opis stanu oświęcenia w medytacji.

- Wiec dlaczego tak często uważamy, że rozum jest lepszy niż intuicja i uczucia?

- Może dlatego, że rozum jest beznamiętny i przez to bardziej przewidywalny?

- Nie chcę umniejszać roli rozumu, ale obawiam sie, że powszechnie deprecjonujemy ważne obszary życia, bezkrytycznie gloryfikując  inne. Trzeba i warto być mądrym człowiekiem, ale mądrość to nie tylko rozum, intelekt i encyklopedyczna wiedza. W moim odczuciu, mądrość polega również na słuchaniu intuicji. Reszta w każdym systemie duchowym droga rozwoju wiedzie poprzez otwartość umysłu.

- Podziwiam panią. Dwójka małych dzieci, scena, plan filmowy, wywiady... Jak ogarnąć tyle zadań?

- Po prostu ostatnio musze być dość dobrze zorganizowana, ot, cały sekret. Poza tym łatwo osiągam stan skupienia. To pomaga mi ogarnąć i pogodzić ze sobą różne obszary życia. Ponadto szybko się relaksuje, odprężam, rozluźniam. Potrafię na to wykorzystać  minuty przerwy, nawet w środku tego chaosu, jaki panuje zwykle na planie zdjęciowym. Co oczywiście nie oznacza, że nie bywam zmęczona, czasami nawet bardzo. Aktorstwo jest trudnym zawodem. Wymaga ciągłej i intensywnej pracy z własnymi emocjami i ciałem. Dlatego umiejętność natychmiastowego skupienia i równie szybkiego rozluźnienia sie jest bardzo cenna. Cieszę sie, że to potrafię.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze
 1. Zwierciadło

Every summer has a story

fot. materiały prasowe Femi Stories
fot. materiały prasowe Femi Stories
Zobacz galerię 12 Zdjęć
Jesteśmy sobą w pełnej okazałości. Tańczymy, płaczemy ze szczęścia, próbujemy rzeczy, których wcześniej nie śmiałyśmy spróbować. Podróżujemy i odnajdujemy siebie we współczesnej dżungli. Kolekcja Femi Stories na sezon wiosna-lato 2020 to cztery kolekcje kapsułowe zainspirowane wydarzeniami, które zmieniły nas na zawsze.

Kochamy markę Femi Stories. Za projekty, które uwielbiamy najbardziej - takie, w których czujemy się swobodnie, które przypominają nam najpiękniejsze, błogie chwile: wschody słońca, szum oceanu, piaszczyste i bezkresne plaże.

Femi Stories na sezon wiosna-lato 2020 to cztery kolekcje kapsułowe zaprojektowane z myślą o #FemiGirls i ich aktywnym stylu życia. Stworzone dla dziewczyn, które zaczynają swój dzień od jogi, a kończą go surfując przy zachodzie słońca; podróżują i stale szukają nowych wyzwań, odkrywają swoje potrzeby i poprzez swój styl śmiało je wyrażają. Czerpią energię z kosmopolitycznego miasta, ale nie wyobrażają sobie życia z dala od natury. Cztery historie, w której każda odnajdzie siebie.

1. LOVE IN MARRAKESH Historia inspirowana marokańskimi zachodami słońca nad tętniącym życiem, pełnym ekscytujących bodźców miastem. Niebanalnie połączenie ognistego odcienia pomarańczy, głębokiego granatu i delikatnego błękitu z motywem przewodnim LOVE, zaprojektowanym po wizycie w muzeum Yves Saint Laurent w Marrakeszu.

2. WILD AT HEART Kapsuła oddająca dzikość serca #FemiGirl i naszą wieczną miłość do natury. Tu nie obowiązują żadne zasady – nowy, autorski florystyczny print zestawiliśmy z kultową panterką i połączyliśmy z odcieniem morskiej zieleni, a kurtkę Franta i szorty Start znajdziecie w odcieniu metalicznego złota. Tutaj regułą jest brak reguł.

3. PALM TREE RESORT Lato w pełni, zabawa barwami dodającymi energii, siła wzorów i kolorów. Florystyczny wzór, paski, gorąca czerwień i głęboka zieleń. To wszystko znajdziecie w nowych modelach mini, midi i maxi sukienek, kultowej bluzie Kenta, parce Paloma czy idealnie skrojonych strojach kąpielowych.

4. PINK OCEAN Historia inspirowana podróżą po piaszczystych brzegach oceanu i andaluzyjskimi zachodami słońca. Modele w odcieniu pudrowego różu i niebieskiego przełamane zostały delikatnym printem nawiązującym do tego, co kochamy najbardziej – słońca plam i fal.

Jest pięknie. I już nie możemy doczekać się lata.

 1. Zwierciadło

Świąteczne inspiracje prezentowe

Zobacz galerię 8 Zdjęć
Nie masz pomysłu na wyjątkowy prezent dla najbliższych? Mamy dla Ciebie kilka inspiracji. Anielskie włosy, piękna fryzura i promienna cera to prezent, który możesz podarować tym, których kochasz.

ANIELSKIE WŁOSY W STYLU EKO

Najmodniejsza na świecie marka kosmetyków do włosów, KEVIN.MURPHY, to strzał w dziesiątkę. W szczególności dla wielbicielek najnowszych trendów, ekologii oraz… posiadaczek cienkich włosów! Zestaw SPEAKING VOLUMES, w skład którego wchodzi szampon ANGEL.WASH oraz odżywka ANGEL.RINSE w połączeniu z kultowym lakierem SESSION.SPRAY, sprawi, że te święta będą wyjątkowo piękne oraz pełne objętości.

KEVIN.MURPHY SPEAKING VOLUMES, 234 zł (hair2go.pl) KEVIN.MURPHY SPEAKING VOLUMES, 234 zł (hair2go.pl)

HANDMADE STORY

Dla miłośniczek rękodzieła trafionym prezentem będą zestawy spinek TURTLE STORY. Ręcznie wykonane szylkretowe spinki o nietuzinkowych kształtach będą idealnym uzupełnieniem świątecznych fryzur. Zapakowane są w ekologiczne oraz ozdobne pudełko.

TURTLE STORY – zestaw 2 spinek od 69 zł  (hair2go.pl) TURTLE STORY – zestaw 2 spinek od 69 zł  (hair2go.pl)

ŚWIĄTECZNA REGENERACJA

Dla miłośniczek profesjonalnej pielęgnacji włosów wybierz niezawodny zestaw regenerujący OLAPLEX. To doskonałe rozwiązanie dla posiadaczek każdego rodzaju włosów. Wszystkie produkty z tej serii zawierają specjalnie opatentowany składnik, który wnika w głąb włosa, naprawiając je od wnętrza. To prezent, który gwarantuje piękne i zdrowe włosy nie tylko od święta!

OLAPLEX zestaw; 249 zł (hair2go.pl) OLAPLEX zestaw; 249 zł (hair2go.pl)

PROMIENNA CERA

Dla wielbicielek prostej i skutecznej pielęgnacji twarzy wybierz zestaw od GLOV. Jest to niezbędny duet pielęgnacyjny każdej kobiety. W zestawie antycellulitowa rękawiczka do peelingu ciała oraz rękawiczka, która w mgnieniu oka zmywa makijaż tylko przy użyciu wody. Natomiast dla miłośniczek koreańskiej pielęgnacji postaw na zestaw 5 masek od PIBU, przeznaczonych do różnego rodzaju cery lub elastyczną maseczkę kształtującą owal twarzy od SKEDERM. Maski w płachcie to nie tylko idealny pomysł na prezent, ale również doskonały sposób na zimową pielęgnację skóry twarzy.

PIBU zestaw masek, 289 zł; SKEDERM PEPTIDE LIFTING BAND 5 szt., 259 zł; GLOV IT'S A MATCH 49 zł/ hair2go.pl PIBU zestaw masek, 289 zł; SKEDERM PEPTIDE LIFTING BAND 5 szt., 259 zł; GLOV IT'S A MATCH 49 zł/ hair2go.pl

LUKSUS DLA WŁOSÓW

Wymagającej i ceniącej najwyższej jakości pielęgnację podaruj wyjątkowy zestaw nawilżający do włosów od Alterny. Ta wyjątkowa linia z ekstraktem z kawioru intensywnie nawilża, wzmacnia i odżywia suche oraz problematyczne włosy. W zestawie znajduje się nawilżający szampon oraz odżywka wraz z elegancką, skórzaną kosmetyczką. Podaruj jej w prezencie piękne włosy oraz odrobinę luksusu.

ALTERNA CAVIAR MOISTURE DUO, 199 zł/hair2go.pl ALTERNA CAVIAR MOISTURE DUO, 199 zł/hair2go.pl

DLA VEGE MANIACZKI

Profesjonalne, wegańskie oraz nietestowane na zwierzętach kosmetyki do włosów to zdecydowanie prezent, który zadowoli każdą miłośniczkę ekologii. SHARK BAY od Eleven Australia to zestaw dedykowany dla posiadaczek cienkich oraz pozbawionych objętości włosów. Szampon oraz odżywka odbiją je od nasady, a sól morska doda im tekstury, tworząc naturalne fale. Podaruj jej włosy pełne objętości oraz… australijskiego słońca.

ELEVEN AUSTRALIA SHARK BAY 175 zł/hair2go.pl ELEVEN AUSTRALIA SHARK BAY 175 zł/hair2go.pl

W MĘSKIM STYLU

Jeśli szukasz prezentu dla swojego ukochanego mężczyzny postaw na praktyczne rozwiązanie. Wybierz zestaw FRESH MIX od marki KEVIN.MURPHY, który zawiera wszystko to, czego potrzebuje zadbany oraz nowoczesny mężczyzna. W zestawie znajduje się stymulujący szampon i odżywka, oraz dwie mini pasty do stylizacji. Poszukiwania idealnego prezentu dla Niego możesz uznać za zakończone sukcesem.

KEVIN MURPHY FRESH.MIX 234 zł/hair2go.pl KEVIN MURPHY FRESH.MIX 234 zł/hair2go.pl

Propozycje prezentów dostępne na

 1. Zwierciadło

Słodka niespodzianka pod choinkę

(Fot. iStock)
(Fot. iStock)
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Rozpakowywanie prezentów to jeden z tych momentów, na który w czasie świąt czekają nie tylko dzieci. Upominki, to przecież dowód na to, że o sobie pamiętamy i chcemy sprawić sobie przyjemność.

Jednym ze sprawdzonych pomysłów na prezent od Świętego Mikołaja jest małe co nieco, czyli paczuszka pysznych słodkości. Ucieszą się z niej zarówno małe łasuchy, jak i dorośli smakosze. Słodycze spod choinki smakują wyjątkowo, zwłaszcza jeśli mają kojarzące się ze świętami smaki - pomarańczy, wanilii i przypraw korzennych. Dekoracyjne opakowanie ozdobione bożonarodzeniowymi motywami tabliczkę czekolady, pudełko pralinek, czy paczkę cukierków przemieniają w wyjątkowy słodki prezent.

Wybierając słodkości pod choinkę trudno pominąć siłę tradycji – są marki, które od lat kojarzą się z jakością i smakiem. Jedną z nich jest E.Wedel. Marka, jak co roku, przygotowuje z okazji świąt specjalną edycję swoich kultowych produktów, wzbogacając je o dodatki takie jak pomarańcza, cynamon, wanilia i żurawin. Z okazji Bożego Narodzenia, znane wedlowskie produkty otrzymają nową, świąteczną szatę graficzną.

Są wśród nich , Torcik Wedlowski, kultowe Baryłki i duże tabliczki czekolady – gorzka z żurawiną, mleczna z cząstkami pomarańczowymi oraz czekolada Cookie, w dwóch świątecznych smakach: korzennym i Orange Mocha. W tegorocznej ofercie Mieszanka Wedlowska, cukierki Pierrot i świąteczne pralinki opakowane będą w nietuzinkowe puszki w kształcie kuli, dzwonka i choinki. Dzięki temu mogą także stanowić idealną świąteczną ozdobę.

Słodkości dla najmłodszych

Dzieciom czas oczekiwania na Boże Narodzenie można umilić kalendarzem adwentowym E.Wedel. W ozdobnym pudełku podzielonym na 24 okienka znajdują się czekoladki w dwóch smakach w kształcie Buźki Krówki. 
Na Mikołajki lub pod choinkę można sprawić im zestawy słodyczy na przykład: pudełko z opaską w kształcie rogów Renifera - bohatera motywu graficznego, Domek Krówki, a także czekolady mleczne z chrupiącymi kawałkami wafelków i chrupek lub z kawałkami pianek marshmallow. Świąteczne produkty dla dzieci E.Wedel ozdobiono postaciami Renifera, Mikołaja, Bałwanka oraz Znajomej Krowy Kucharza.

 

Produkty z portfolio świątecznego E.Wedel są w sprzedaży od początku listopada.

 1. Zwierciadło

Stwórz atmosferę Świąt. Inspiracje od marki Fyrklövern  

Zobacz galerię 23 Zdjęcia
Święta to przede wszystkim wyjątkowa atmosfera, spotkania z bliskimi oraz pyszne potrawy. Smakowanie ich to również delektowanie się pięknem odświętnie nakrytego stołu. Zainspiruj się propozycjami marki Fyrklövern - specjalistą w dziedzinie dekoracji stołu - i stwórz świąteczną aranżację, która oczaruje twoich gości!

ÅSA’S WINTER 

Rajskie jabłuszka, pomarańcze, granaty i pachnące gałązki to elementy doskonałe na świąteczny stół! By całość wyglądała bajecznie warto wybrać perfekcyjną zastawę, która spełni nasze oczekiwania co do dekoracji stołu i zachwyci wszystkich gości! Po raz pierwszy w Polsce, w cudownej aranżacji świątecznej, prezentujemy Serwis ÅSA’S WINTER, zaprojektowany przez skandynawską artystkę Anne Rooslien. Najwyższej jakości, trwała porcelana skaleniowa, urzekające, ręcznie litografowane zdobienia oraz wyjątkowy design tworzą ponadczasowy serwis obiadowy! Dzięki zastawie, dekorowanej skrzatami – wykreowanymi przez znaną w Skandynawii Åsę Götander, uzyskasz wspaniałą zimowo-świąteczną atmosferę. Porcelanę możemy umyć w zmywarce i odgrzać w niej dania korzystając z kuchenki mikrofalowej – to dodatkowy atut tego eleganckiego serwisu.

SANTA CHRISTMAS

Do świątecznej dekoracji stołu warto wybrać nastrojowe świece, serwety i oczywiście doskonałą porcelanę. Serwis SANTA CHRISTMAS ręcznie zdobiony platyną, skrzącymi się płatkami śniegu oraz uroczymi krasnalami to spełnienie świątecznych marzeń zarówno dzieci jak i dorosłych. Klasyczny design kolekcji wypełniają kolorowe, ręcznie malowane wizerunki skrzatów i zwierząt w zimowej scenerii. Pełne fantazji i artystycznego kunsztu, tworzą ciepły i radosny klimat, podkreślając wyjątkową atmosferę świąt.

ÅSA’S CHRISTMAS

Skrzaty i dekor wzbogacony elementami z 18-karatowego złota to przewodnie elementy Serwisu ÅSA’S CHRISTMAS. Zastawa z motywem uroczych ludków idealnie ozdobi świąteczny stół i stworzy atmosferę bajkowego klimatu przywołując wspomnienia beztroskiego dzieciństwa. To serwis, który przykuwa wzrok oryginalnym kształtem przypominającym pofałdowane śnieżne zaspy, na których zagościły urocze skrzaty. Ośnieżone choinki dekorowane prawdziwym złotem stanowią ekskluzywny element ozdobny! Gałązki, pierniki w kształcie serca, gwiazdy z jabłek czy złote szyszki w kieliszkach to elementy dekoracyjne, które komponują się idealnie z tym eleganckim serwisem.

ÅSA’S CHRISTMAS WHITE

Porcelana Åsa’s Christmas White zachwyca klasycznym designem i ręcznie malowanymi krasnalami w białych i srebrnych kapturkach. Serwis przepięknie prezentuje się w monochromatycznym stylu, gdzie na drewnianym stole w odcieniach szarości układamy zielone gałązki przyprószone śniegiem, szyszki i pachnące pierniki.

VICTORIA 

Drewno, pachnący świerk, nastrojowe lampki i przepyszne potrawy podane na luksusowej porcelanie skandynawskiego projektu pomogą nam stworzyć perfekcyjną atmosferę w czasie świąt! Serwis Victoria zachwyca delikatną formą, a zdobienia z 18-karatowego złota nadają mu królewskiego splendoru. Czerwona serweta przyprószona sztucznym śniegiem, pomarańcze, goździki i soczyste, czerwone jabłka w zimowej okrasie w połączeniu z elegancką porcelaną Victoria tworzą dekorację stołu w iście królewskiej aranżacji. Ta zastawa to świetny wybór zarówno na święta jak i inne okazje, jej klasyczny i elegancki design sprawia, że będzie pasowała na każdą uroczystość.

CELEBRATION

Świąteczny stół stanowi doskonałe pole do popisu dla miłośników dekoracji wnętrz. Spektrum możliwości jakie możemy zastosować jest nieograniczone. Pachnące gałązki świerku, złote świece, kryształowe wazony, eleganckie serwety czy też subtelne herbaciane róże i złote sztućce będą prezentować się perfekcyjnie w otoczeniu porcelany Celebration. Serwis o lekko falistym kształcie z ręcznie nanoszonymi platynowymi zdobieniami zachwyca subtelnością i elegancją.

Zobacz więcej na: ,

 1. Zwierciadło

Herbaty Newby - doskonały prezent pod choinkę

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Kolekcja światowej sławy projektanta mody Matthew Williamson dla Newby to idealny prezent na Święta dla każdej wielbicielki najwyższej jakości herbaty oraz mody.

Przepiękne puszki skrywają w sobie 3 wyjątkowe herbaty: Maharaja’s Breakfast (czarna herbata Assam), Exotic Earl Grey (herbata z olejkiem z gorzkiej pomarańczy i płatkami róży) oraz Jasmine Rose Garden (zielona herbata z różą i jaśminem). Do wyboru będzie także pudełko zawierające wszystkie 3 produkty.

Najwyższej jakości liście herbaty wraz z kwiatowymi dodatkami, ukryte w pięknych opakowaniach będą idealnym prezentem dla bliskiej osoby, a także przyjemnym uzupełnieniem każdego dnia.

Produkty dostępne są na stronie