1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Spotkania

Linda Evangelista o walce z rakiem piersi: „Moje blizny to trofea”

Linda Evangelista (Fot. Steve Eichner/WWD/Getty Images)
Linda Evangelista (Fot. Steve Eichner/WWD/Getty Images)
Linda Evangelista walczy z rakiem piersi i coraz częściej odnosi się do tego publicznie. W zeszłym tygodniu była gościnią odcinka poświęconego trwającemu Miesiącowi Świadomości Raka Piersi programu „The View”, w którym poruszająco, choć z uśmiechem na ustach, opowiedziała o swoich zmaganiach z chorobą. „Moje blizny to trofea! Jestem z nimi okej” – mówiła.

O walce z rakiem piersi Linda Evangelista po raz pierwszy opowiedziała publicznie kilka tygodni temu w wywiadzie dla „Wall Street Journal”. Przyznała wtedy, że po raz pierwszy zdiagnozowano u niej nowotwór w 2018 roku. Cztery lata później nastąpił nawrót choroby. Z okazji Miesiąca Świadomości Raka Piersi supermodelka wystąpiła w amerykańskim talk-show „The View”, w którym współprowadząca program Whoopi Goldberg zapytała ją o sam moment diagnozy.

– Myślę, że doświadczenia każdej z nas będą inne – przyznała Evangelista. – Zaczęło się od rutynowej mammografii. Wiem, że żadna z nas tego nie lubi. Ja jestem największą prokrastynatorką, ale tylko tej jednej rzeczy byłam naprawdę wierna.

Po badaniu wezwano ją z powrotem na salę i powiedziano, że ma wczesną postać raka piersi. Guz nie był duży. Modelka zdecydowała się na podwójną mastektomię. – To była dla mnie właściwa decyzja. Po wszystkim pomyślałam sobie: „Nie umrę na raka piersi”. Potem jednak przyszła myśl, że jest niewielka szansa, że ​on wróci. Cztery lata później supermodelka znów umówiła wizytę u swojego onkologa, bo wyczuła coś niepokojącego na mięśniu piersiowym. Okazało się, że był to nawrót choroby.

– Musiałam przejść chemię. Od pięciu lat biorę fantastyczne leki, po których czuję się tak dobrze – powiedziała sarkastycznie, po czym dodała, że tak naprawdę są okropne, i wyjaśniła, że to leki tłumiące hormony, które sprawiają, że czujesz się staro. Prowadząca program zapytała wtedy, jaki Linda ma stosunek do blizn po operacjach. – Jestem z nimi okej! – przyznała z uśmiechem Evangelista. – Moje blizny to trofea. Dodała też, że od czasu walki z rakiem piersi znacznie bardziej ceni życie. – Teraz moim celem jest po prostu się zestarzeć – podsumowała.

Linda Evangelista jest jedną z najbardziej znanych supermodelek lat 80. i 90., obok między innymi Naomi Campbell, Claudii Schiffer i Cindy Crawford. Pracowała dla najważniejszych tytułów modowych i pojawiała się na wybiegach i w kampaniach reklamowych największych domów mody. Kilka lat temu wycofała się z życia zawodowego i przestała pojawiać publicznie. O tym, że powodem tego była między innymi choroba, opowiedziała publicznie kilka tygodni temu.

Źródło: Vanessa Etienne, Dave Quinn, „Linda Evangelista Says Her »Scars Are Trophies' After Surviving Breast Cancer Twice«, people.com [dostęp: 23.10.2023]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze