1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Spotkania
  4. >
  5. „Opiekuj się sobą, wierz w dobro, idź w stronę światła” – Tilda Swinton na okładce brytyjskiego „Vogue’a”

„Opiekuj się sobą, wierz w dobro, idź w stronę światła” – Tilda Swinton na okładce brytyjskiego „Vogue’a”

Tilda Swinton (Fot. Kate Green/Getty Images)
Tilda Swinton (Fot. Kate Green/Getty Images)
Tilda Swinton znalazła się na jednej z sześciu okładek grudniowego numeru brytyjskiego „Vogue’a”. W piśmie pojawiło się także jej wyjątkowe przesłanie. Warto je sobie zapisać i czytać, gdy tylko poczujemy spadek wewnętrznej mocy.

Tilda Swinton, ceniona na całym świecie za wybitne role filmowe, laureatka wielu nagród – w tym Oscara za rolę drugoplanową w filmie „Michael Clayton” i Złotego Lwa za całokształt twórczości – jest jednym z klejnotów w skarbcu brytyjskiej kultury. Aktorka, pochodząca ze szkockiej rodziny szlacheckiej, jest znana ze swojej magnetycznej urody, nonkonformizmu i wrodzonej przekory. Jej życiowe wybory często stały w opozycji do rodzinnej tradycji, a role filmowe zaskakiwały widzów, nieraz wprawiając ich w konsternację. Przypomnijmy chociażby jej kreacje w takich filmach, jak „Orlando”, „Musimy porozmawiać o Kevinie”, „Tylko kochankowie przeżyją”, „Jestem miłością”, „Memoria” czy „Ludzki głos”.

Nic dziwnego, że to właśnie Tilda Swinton została jedną z bohaterek najnowszego numeru brytyjskiej edycji „Vogue’a”, którego tematem przewodnim jest „Tradycja i Rewolucja”. Poza Tildą Swinton na okładkach znaleźli się: Olivia Coleman, Kate Moss z córką Lilą, Jodie Comer, Little Simz i Stormzy – cenione postaci kultury brytyjskiej. Bohaterów okładkowych sportretował słynny fotograf mody Tim Walker.

Artykuł poświęcony Tildzie Swinton jest dość krótki i – tak jak jego bohaterka – niekonwencjonalny. To złożone z równoważników zdań osobiste przesłanie aktorki, które – biorąc pod uwagę zbliżające się święta i nadchodzący nowy rok – można potraktować jako życzenia świąteczne dla czytelniczek i czytelników.

„Opiekuj się sobą”, „Wierz w dobro”, „Wykorzystuj drugą szansę”, ale także „Miej bystry umysł”, „Dostrzegaj niebinarny świat”, „Wybaczaj ludzkie słabości” – to tylko kilka rad, którymi dzieli się w swoim poruszającym przesłaniu Tilda Swinton na łamach miesięcznika. Aktorka, która uosabia niekonwencjonalne podejście do życia, apeluje także, aby podważać zastane schematy, mieć wątpliwości i stale podnosić sobie poprzeczkę, sięgając gwiazd. Podkreśla również rolę uważności, pisząc pięknie o tym, aby słuchać ciszy, uprawiać rośliny i podążać za wiatrem.

Całe przesłanie w oryginale znajdziecie na stronie internetowej brytyjskiej edycji miesięcznika „Vogue”. Warto wziąć je sobie głęboko do serca.

Źródło: vogue.co.uk [dostęp: 24.11.2023]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze