1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Spotkania

Cher przyznaje, że nienawidzi starzenia się. „Zrobiłabym wszystko, żeby znów mieć 70 lat”

Cher (Fot. Gilbert Flores/Variety/Getty Images)
Cher (Fot. Gilbert Flores/Variety/Getty Images)
Dojrzałość jest teraz w modzie. Gwiazdy, które ukończyły 50 lat, masowo powtarzają w wywiadach utarte już hasła: „wiek to tylko liczba”, „to najlepszy czas w mojej karierze” lub „życie zaczyna się po pięćdziesiątce”. Nie wszystkie artystki są jednak w stanie się pod nimi podpisać. Jedną z nich jest 77-letnia Cher, która zamiast celebrować upływający czas, wolałyby go raczej cofnąć.

77-letnia Cher chętnie dzieli się z prasą swoimi przemyśleniami na temat starzenia się. W jednym z ostatnich odcinków programu „Today” gwiazda dała jasno do zrozumienia, że ​​jej stosunek do upływającego czasu nie jest do końca pozytywny, stanowczo odpowiadając „nie” na pytanie dziennikarza, czy ona i starość są „przyjaciółmi”. Artystka otwarcie przyznała, że – w przeciwieństwie do swojej matki, której starość „nie przeszkadzała” – nienawidzi starzenia się. – Zrobiłabym wszystko, żeby znów mieć 70 lat – wyznała. W tym samym wywiadzie Cher odniosła się również do rocznicy przeboju „Believe”, który ma już ćwierć wieku. Jak wyraźnie zaznaczyła, nie jest zachwycona tym kamieniem milowym. – To nie jest takie niesamowite. Wkurza mnie to cholernie – powiedziała ze śmiechem.

„Believe” został wydany w 1998 roku i znalazł się na albumie o tym samym tytule. Podczas tworzenia piosenki, jak i całego krążka, artystka po raz pierwszy odeszła od pop-rockowych brzmień na rzecz muzyki dance. Utwór, który spopularyzował wykorzystanie funkcji auto-tune w muzyce, zajął pierwsze miejsce na liście Billboardu i do dziś jest jednym z najlepiej sprzedających się singli wszech czasów. Recenzenci chwalili jego produkcję oraz chwytliwość i nazwali go jednym z najważniejszych nagrań Cher. Przebój zdobył również nagrodę Grammy w kategorii „nagranie roku”.

Jaki jest zatem sposób Cher na wieczną młodość? – Geny w mojej rodzinie są niesamowite – mówi artystka, której matka, aktorka Georgia Holt, dożyła 96 lat. Gwiazda prowadzi również zdrowy tryb życia – odpowiednio się odżywia, regularnie uprawia sport, chodzi na fitness i praktykuje jogę. Sposobem Cher na dobre samopoczucie jest również praca. Gwiazda działa w showbiznesie od ponad sześciu dekad, odnosząc sukcesy w muzyce, filmie i telewizji. W niedawnym wywiadzie dla magazynu The Guardian” zażartowała, że pracuje ciężej i dłużej niż ktokolwiek inny. Wydaje się, że moje życie jest dłuższe niż życie jakiegokolwiek innego człowieka. Czuję, że powinnam znaleźć się za to w Księdze Rekordów Guinnessa. I nadal idę po swoje! powiedziała.

Ostatnio Cher oświadczyła również, że ​​liczba świeczek na jej torcie nie odzwierciedla tego, jak się czuje w środku. – Czy ktoś mi powie, kiedy poczuję się staro? – napisała na platformie X (dawniej Twitter). – Ciągle słyszę te liczby, ale szczerze mówiąc, nie mogę ich zrozumieć – dodała. O swoim podejściu do upływającego czasu Cher opowiedziała również we wrześniu w programie „Good Morning Britain”. – Po prostu nie mogę uwierzyć, że kiedyś skończę 80 lat i będzie to wcześniej, niż bym chciała. Ale nadal będę nosić dżinsy i długie włosy – powiedziała. W rozmowie z magazynem „People” wyznała z kolei, że nigdy nie zobaczymy jej z siwymi włosami. – Siwizna jest w porządku dla innych kobiet, ale nie dla mnie – stwierdziła.

To pokazuje, że Cher naprawdę nie chce dopasowywać żadnych liczb do tego, jak się czuje w środku. – Czy brak poczucia starości czyni cię młodszym? Nie wiem. Podążam za trendami. Mam wielu młodych przyjaciół, ale też starych znajomych. Szczerze mówiąc, nie próbuję być młodsza i nie próbuję czuć się młodo. Jestem kim jestem. Po prostu sobie radzę.

Źródło: Michelle Lee, „Cher, 77, Admits She Hates Aging: »Id Do Anything to Be 70 Again«”; Celeste McCauley, „Cher Says Her Secret to Staying Young Is Wearing Jeans and Keeping Her Hair Long”; Rachel DeSantis, „Cher Says It »Pisses the F---« Out of Her That »Believe« Is 25 Years Old: »Its Not That Amazing«”, people.com [dostęp: 30.11.2023]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze