1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Spotkania
  4. >
  5. Jak starzeć się z wdziękiem? Julia Roberts ma na to sposób

Jak starzeć się z wdziękiem? Julia Roberts ma na to sposób

Julia Roberts (Fot. Toni Anne Barson/FilmMagic/Getty Images)
Julia Roberts (Fot. Toni Anne Barson/FilmMagic/Getty Images)
Julia Roberts odkryła nietypowy eliksir młodości. Jego recepturą podzieliła się na łamach lutowego numeru brytyjskiego „Vogue’a”. I zrobiła to z charakterystycznym dla siebie wdziękiem.

Julię Roberts kochamy nie tylko za jej filmowe kreacje w komediach romantycznych, takich jak „Pretty Woman”, „Uciekająca panna młoda” lub „Notting Hill”, czy produkcjach, takich jak „Erin Brockovich” i „Stalowe magnolie”. Uwielbiamy ją za promienny uśmiech, witalną energię i poczucie humoru. O tym, jak duży dystans do siebie ma aktorka, można się przekonać, czytając wywiad, którego udzieliła Richardowi Curtisowi, scenarzyście filmu „Notting Hill” i swojemu wieloletniemu przyjacielowi. Rozmowa ukazała się w lutowym wydaniu brytyjskiej edycji miesięcznika „Vogue”.

Zapytana, czy ma sposób na to, aby ​​w wieku 56 lat wyglądać tak młodo, Julia Roberts odpowiedziała: – Marynowanie. Co drugą sobotę wkładam głowę do słoika na 18 godzin. To czyni cuda, choć zapach jest okropny.

Szczęśliwi ludzie starzeją się wolniej

Julia Roberts nie poprzestała jednak na żartach. Wspomniała oczywiście dobre geny i udane życie, ale tak naprawdę jako najważniejszy sposób na zachowanie młodzieńczego wyglądu i samopoczucia wymieniła miłość i troskę najbliższych. – Mój mąż mnie kocha i troszczy się o mnie tak, że ​​czuję się głęboko, głęboko szczęśliwa. Szczęśliwi ludzie nie liczą lat – powiedziała Julia Roberts.

Przytoczyła równie zdanie, które kiedyś – gdy nie myślała nawet o tym, że będzie miała kiedykolwiek zmarszczki – powiedziała jej Anouk Aimée: „Twarz jest twoim atutem do 50. roku życia, potem staje się nim życie wypisane na twojej twarzy”.

Uwielbiam rozśmieszać ludzi

Wątek dojrzałości i zmian, które wraz z nią zachodzą nie tylko w ciele, jest tylko jednym z tematów długiego przekrojowego wywiadu, który polecamy nie tylko fanom i fankom Julii Roberts. W rozmowie z Richardem Curtisem aktorka m.in. wspominała pracę na planie filmu „Notting Hill” oraz zdradziła, że uwielbia rozśmieszać ludzi i stąd jej słabość do komedii romantycznych. Przyznała również, że swój sukces w Ameryce zawdzięcza w dużej mierze temu, że ludzie postrzegali ją jako zwykłą dziewczynę z sąsiedztwa, z którą mogli się utożsamiać.

Zapytana o swój stosunek do feminizmu aktorka podkreśliła, że przejawem jej niezgody na przedmiotowe traktowanie kobiet jest to, że nigdy nie zgodziła się na wystąpienie w filmie nago i na udział w scenach przemocy wobec kobiet.

Ciekawej odpowiedzi udzieliła również na pytanie dotyczące łączenia kariery filmowej z życiem rodzinnym. Julia Roberts, która docenia luksus, na jaki mogła sobie pozwolić, zostając w domu po urodzeniu dzieci, podkreśliła, że chce, aby jej dzieci wiedziały, jak ważne jest dla niej życie zawodowe, co w żaden sposób nie umniejsza jej miłości do rodziny.

Źródło: Richard Curtis, „The Meet Cute: Julia Roberts Opens Up To Richard Curtis About Her Rom-Com-Perfect Marriage, The Secret To Ageing Gracefully & Why She Almost Turned Down Notting Hill”, www.vogue.co.uk [dostęp: 12.01.2024]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze