1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Uroda
  4. >
  5. Modne fryzury 2024 – cięcia, koloryzacje i upięcia, które podbiją ulice

Modne fryzury 2024 – cięcia, koloryzacje i upięcia, które podbiją ulice

Mediolan street style (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Mediolan street style (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Od boba w wersji mini, poprzez nowe odcienie grzywki, aż po długie warkocze ciężko opadające na plecy. Fryzury 2024 na warsztat biorą klasykę i definiują ją na nowo, nadając jej całkowicie nowoczesny charakter. Oto wybrane przez nas trendy w cięciach, koloryzacji i upięciach.

Modne fryzury 2024 – cięcia

Barokowy bob

Jeśli myśleliście, że bob w ostatnich sezonach został już odmieniony przez wszystkie przypadki myliliście się. Pośród trendów na fryzury damskie 2024 roku zawita bob rodem z epoki rozmachu i przepychu, którego pokochają przede wszystkim posiadaczki kręconych i falowanych włosów. Jest to bowiem nic innego jak fryzura z bujnymi lokami, inspirowana stylem barokowym, ale ze współczesną nutą geometrycznych kształtów i warstwowego cięcia. To, co pozostaje w nim niezmienne, to objętość. Im większa, tym lepiej. Ta fryzura to nietuzinkowe połączenie ponadczasowego piękna i nowoczesnego kunsztu.

Halpern (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Halpern (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Vetements (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Vetements (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Mini bob

Najmodniejsze krótkie fryzury 2024 roku to te proste w swojej formie. Mini bob to fryzura dla odważnych lub takich, którzy potrzebują diametralnej zmiany w swoim wyglądzie. Jest to precyzyjne cięcie w okolicach kości policzkowych do linii szczęki, które pozwala na wszechstronną stylizację. Można nosić je z lokami, zaczesać na gładko, przypiąć boki spinką lub dodać objętości. Mini bob pozwala zmieniać wygląd w zależności od humoru – od odważnego po delikatne. Świetnie podkreśla też rysy twarzy.

Lela Rose (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Lela Rose (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Pamella Roland (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Pamella Roland (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Grzywka na bok

Trend na grzywki w 2024 roku nie przeminie, a jedną z jego najmodniejszych odmian będzie ta, którą dobrze pamiętamy z lat 90. Mowa o grzywce z przedziałkiem na bok, która jeszcze kilka lat temu była synonimem kiczu. W nowej odsłonie wygląda trochę jakby wiatr rozwiał ją na jeden bok lub jakbyśmy chciały po prostu, od niechcenia, wygładzić włosy na jedną stronę. Ten typ fryzury ma też świetną, praktyczną stronę. Sprawdzi się szczególnie dobrze, jeśli chcesz zapuścić grzywkę – wystarczy ją po prostu zaczesać na jedną stronę twarzy.

Badgley Mischka (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Badgley Mischka (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Rokh (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Rokh (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Długie i aksamitne

Coś dla miłośniczek długich włosów. Obok krótkich fryzur i kolejnych odmian boba w 2024 roku będą królowały również włosy długie, ale w odsłonie połyskujących jak tafla. Zdrowe, lśniące, przypominające luksusowe tkaniny, takie jak aksamit i jedwab, z których aż bije połysk. Włosy w tej odsłonie świetnie wyglądają w ruchu. Efekt ten można uzyskać poprzez dobrą pielęgnację włosów w domu, zabiegi nabłyszczające oraz koloryzację w salonie, która pozostawi wielowymiarowy połysk.

Monot (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Monot (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
L Oreal (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) L Oreal (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Fryzury damskie 2024 – upięcia

Wysokie upięcia

Fryzury 2024 charakteryzować będzie również powrót do klasycznych form, szczególnie w kontekście upięć. W wielkim stylu powrócą wysokie upięcia, ale w nowoczesnej odsłonie. Nie będą już precyzyjne, niemal rzeźbiarskie. Zamiast tego dodamy im nieco nonszalancji, wypuszczając pojedyncze kosmyki i podkreślając naturalną fakturę włosów. W tej odsłonie ten tym fryzury wciąż pozostaje elegancki, ale jednocześnie dużo bardziej swobodny.

Aadnevik (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Aadnevik (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Warkocze

Długie i cieniutkie, rodem z bokserskiego ringu, oraz grube, zaplecione nisko i ciężko opadające na plecy. Warkocze będą w 2024 roku jednym z najmodniejszych upięć, które łatwo wykonać samodzielnie w domu. Dodatkową są też niesamowicie wygodne i perfekcyjnie maskują przetłuszczające się włosy.

Paryż street style (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Paryż street style (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Paryż street style (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Paryż street style (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Paryż street style (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Paryż street style (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Fryzury 2024 – koloryzacje

Odcienie miedzi i czerwieni

Czerwień już kilka miesięcy temu została okrzyknięta najmodniejszym kolorem zbliżającego się roku. Będzie to miało swoje odzwierciedlenie również we fryzurach. Przybiorą one bowiem otulająco ciepłe, a jednocześnie zadziorne odcienie miedzi, a dla odważniejszych – właśnie czerwieni. Wbrew pozorom te kolory świetnie komponują się w cerą, szczególnie tą jasną, i wspaniale podkreślają kolor oczu.

Koma (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Koma (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Koma (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Koma (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Gorąca czekolada

Po makijażu, paznokciach i ubraniach, obsesja na punkcie odcieni czekolady rozprzestrzeni również na włosy. W koloryzacji najmodniejsze będą lśniące czekoladowe brązy z subtelnymi refleksami, jakby muśnięte słońcem. Mają przybierać bardzo naturalny wygląd, dodając tym samym twarzy świeżości i ciepła.

Zimmermann (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Zimmermann (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Zimmermann (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Zimmermann (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze