1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie
  4. >
  5. Odchudzanie u dentysty

Odchudzanie u dentysty

fot. iStock
Wyszczuplenie owalu twarzy, wygładzenie zmarszczek i bruzd, poprawa kształtu ust – takie efekty możemy uzyskać w gabinecie dentystycznym. Połączenie stomatologii i medycyny estetycznej to silny światowy trend.

Wyszczuplenie owalu twarzy, wygładzenie zmarszczek i bruzd, poprawa kształtu ust – takie efekty możemy uzyskać w gabinecie dentystycznym. Połączenie stomatologii i medycyny estetycznej to silny światowy trend.

Dental Face Lifting również w Polsce staje się coraz bardziej popularny. Kompleksowe leczenie stomatologiczne jest mniej inwazyjne niż chirurgia plastyczna i daje trwalsze efekty niż same zabiegi medycyny estetycznej. Jak to działa? – Starzenie dentalne zachodzi na kilku poziomach. Najłatwiej jest zauważyć zmianę koloru szkliwa z białego na bardziej pomarańczowy. Ale to nie wszystko. Starzenie dentalne idzie także w parze z wadami zgryzu – wyjaśnia dr Iwona Gnach-Olejniczak, lekarka stomatolożka, która jako pierwsza w Polsce zastosowała i opatentowała techniki Dental Face Liftingu. – Gdy z łuku wypadnie przykładowo dolna szóstka, a my nie wstawimy implantu i korony, zęby przeciwstawne nie będą miały podparcia i zaczną powoli wychodzić z zębodołu. A sąsiednie zęby przechylą się w kierunku luki i stracą prawidłową wysokość. Obniży się w ten sposób wysokość zwarcia. Zęby przednie będą się ścierać, by dopasować się do pogłębionego zgryzu – tłumaczy dr Gnach-Olejniczak.

Efekt? Dochodzi do patologicznego obniżenia wysokości zwarcia w strefach podparcia zgryzu i do ścierania zębów przednich. Młoda osoba pokazuje w uśmiechu 4–6 mm górnych siekaczy. Średnio co 20 lat widać już o 2 mm górnych zębów mniej. To postarza. Dolne piętro twarzy skraca się, w rysach twarzy broda zbliża się do nosa, co kojarzy się z tzw. babcinym profilem. A więc wszczepienie implantów to sposób na uniknięcie przedwczesnych „chomików” i utraty zarysowanego owalu. Tytanowa śruba, która naśladuje naturalny korzeń zęba, stale pobudza kość do utrzymania objętości.

Rysy twarzy skutecznie poprawia również ortodoncja. – Jeśli kości szczęki i żuchwy są za wąskie, to zęby stają się stłoczone i zrotowane, ale także skóra ma gorsze podparcie. Szybciej pojawiają się przez to zmarszczki, rozmywa się owal. Gdy rozszerzamy łuki aparatem ortodontycznym, zęby się prostują, a podparta skóra jest mniej podatna na wiotczenie i zmarszczki – mówi ekspertka. – Pacjenci widzą, że po zdjęciu aparatu mają ładniejszy profil, pełniejsze usta, odmłodzone rysy twarzy – dodaje. Dental Face Lifting dzięki połączeniu różnych dziedzin stomatologii (ortodoncja, implantologia, protetyka, periodontologia, stomatologia estetyczna) pozwala odmłodzić fundament kostny dolnego piętra twarzy. Daje to solidne podparcie skóry, podwyższa wysokość zwarcia szczęk, co automatycznie poprawia owal i niweluje zmarszczki. Potem do gry wchodzą zabiegi medycyny estetycznej. Koncentrują się na zagęszczeniu skóry  – ostrzykiwanie preparatami biostymulującymi, zabiegi high-tech, m.in. lifting Zaffiro, endolifting laserowy oraz niezwykle skuteczna radiofrekwencja mikroigłowa. Wisienką na torcie są wypełniacze. Stomatolodzy dobrze znają anatomię twarzy, dlatego są godnymi zaufania specjalistami w ich aplikacji.

Iwona Gnach-Olejniczak doktor, ortodontka, implantolożka, lekarka medycyny estetycznej.  Założycielka kliniki Unident Union Dental Spa.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze