1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie

Chorowanie po ludzku – jak żyć z chorobą przewlekłą?

(Fot. iStock)
Informacja o chorobie potrafi całkowicie odmienić życie człowieka, ale to nauka życia z chorobą weryfikuje, jak wielu aspektów tak naprawdę ona dotyka. 11 lutego 2023 będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji Fundacja Ludzie i Medycyna zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – wirtualną konferencję „O chorowaniu po ludzku”, której mówcy byli lub nadal są pacjentami żyjącymi z chorobami przewlekłymi.

12 mówców – doświadczeni pacjenci żyjący z chorobami przewlekłymi oraz eksperci z dziedzin psychologii, medycyny i nauki – podzieli się swoją wiedzą o tym, jak żyć z chorobami przewlekłymi.

Konferencja „O chorowaniu po ludzku” skierowana jest do osób żyjących z różnymi chorobami przewlekłymi, między innymi z nowotworami, stwardnieniem rozsianym, chorobami tarczycy, astmą, niewydolnością nerek, cukrzycą, czy po przeszczepach narządów. Cztery bloki tematyczne, poruszające ważne dla pacjentów zagadnienia, zostaną uzupełnione warsztatami, które uczestnicy opuszczą bogatsi o praktyczną wiedzę i umiejętności, które przydadzą się im w rzeczywistości życia z chorobą.

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję zadać prelegentom dodatkowe pytania czy po prostu porozmawiać o swoich doświadczeniach w specjalnych wirtualnych pokojach. Dowiedzą się także więcej o nowej bezpiecznej przestrzeni do rozmowy o chorowaniu – aplikacji Pacjenci Pacjentom tworzonej przez zespół Fundacji Ludzie i Medycyna.

Konferencję poprowadzi Anna Charko – założycielka Fundacji Ludzie i Medycyna, psycholożka kliniczna i zdrowia, która żyje z genetyczną chorobą nerek. Z wśród prelegentów będą m.in. Kamila Belczyk-Panków, Aleksandra Wiederek-Barańska, Marta Banout, Paulina Łopatniuk czy Agnieszka Matan.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy uzupełnić formularz: https://o-chorowaniu-po-ludzku.gridaly.com/registration

(Fot. materiały prasowe)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze