fbpx

Postaw na oczyszczanie!

Postaw na oczyszczanie!
123rf.com

Nic nie jest w stanie powstrzymac procesów starzenia, ale regularne
zabiegi wspomagające detoksykacje mogą je opóźniać.

Detoks, czyli odtruwanie organizmu, to proces, którego celem jest wydalenie szkodliwych substancji utrudniajacych cykliczna regeneracje narzadów naszego ciała. Wszystkie narządy zbudowane są z miliardów maleńkich komórek, które sie odbudowują i dzielą, do czego potrzebuja tlenu i substancji odzywczych. Jednak w tych procesach metabolicznych powstają tez substancje odpadowe, które trzeba odprowadzić na zewnatrz komórki.

Nasz organizm jest doskonale przygotowany do samoistnego odtruwania. Watroba, nerki, skóra i płuca systematycznie usuwają z krwiobiegu substancje trujace, które spożywamy wraz z żywnoscią lub które wyprodukował sam organizm. Są one wydalane poprzez jelito grube, układ moczowy i oddechowy oraz przez skóre wraz z potem. Dlaczego musimy wspomagać te narządy? W ciągu ostatniego stulecia zasadniczo zmienił się sposób odżywiania. W codziennym jadłospisie pojawiły sie wysoko przetworzone pokarmy, takie jak cukier czy biała maka. Nagminnie spożywamy potrawy poddane przemysłowej obróbce z dodatkiem licznych substancji konserwujacych, spulchniajacych, barwiacych, naszpikowane pestycydami, antybiotykami, sztucznymi hormonami wzrostu i sterydami.

Powszechnie stosowane antybiotyki doprowadziły do wykształcenia sie niezwykle odpornych i zjadliwych szczepów bakteryjnych. Osłabiony organizm nie jest w stanie ochronić sie przed inwazja grzybów i pleśni atakujacych nasze jelita. Styl życia, ciągły pośpiech, stres i brak ruchu sprzyjają przenoszeniu infekcji wirusowych oraz różnym dysfunkcjom pasażu jelitowego. Do tego dochodzą aplikowane nam od dzieciństwa leki, zabójcze dioksyny, zatrute powietrze i woda. W dzisiejszych czasach terapie detoksykacyjne są potrzebne bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. W wielu przypadkach
systematyczna detoksykacja może zapobiec przewlekłej chorobie oraz skutecznie wspomagać leczenie, jeżeli schorzenie już wystąpiło. Oczywiście, w przypadku osób poddanych leczeniu wszelkie działania wspomagające procesy detoksykacji powinny być realizowane pod opieką lekarza specjalisty. Są takie sytuacje, kiedy odtruwanie i zmiana stylu życia przejawiająca się wiekszą troska o to, co wkładamy do ust, mogą dosłownie przedłużyć życie – na przykład osoby chore na raka, które nie przywiązują wagi do trybu życia, mają mniejsze szanse na wyleczenie, a wręcz przeciwnie – zwiekszają ryzyko rozwoju lub nawrotu choroby. Detoksykacja stała sie sposobem na zdrowe i długie życie
dla wielu ludzi szukających recepty na przeciwdziałanie destrukcyjnym wpływom cywilizacji.

DETOKSYKACJA A PROCESY STARZENIA

Im wcześniej zaczniemy przeciwdziałać starzeniu, tym większe odniesiemy sukcesy na tym polu. Gdy skończysz 50 lat, twój styl życia będzie miał wpływ już na 80 procent procesów
starzenia zachodzących w twoim organizmie. Na szczęście z punktu widzenia komórek nigdy nie jest za pózno, by spowolnić bieg zegara biologicznego. Proces starzenia rozpoczyna sie w dniu naszych narodzin i chociaż w okresie pierwszych 20 lat życia raczej tego nie dostrzegamy, to niemal wszyscy przed trzydziestką konstatujemy, ze ten proces postępuje nieubłaganie. Z każdym kolejnym rokiem pojawiają się nowe objawy. A to nowa zmarszczka, a to zesztywnienie stawu czy wcześniejsza zadyszka przy większym wysiłku. Jeżeli stracisz zdrowie, wszystkie inne rzeczy, nawet młodzienczy wygląd, przestają się liczyć. Wyniki badań pokazują, że poziom toksyn u osób starszych, zwłaszcza chorych, jest bardzo wysoki.

KOŁO RATUNKOWE
Programy oczyszczające są odpowiedzią na wyzwania cywilizacyjne, kołem ratunkowym dla naszego organizmu a nie szaleństwem czy dziwactwem. To wymóg czasów, w jakich żyjemy. Detoks daje szansę na pozbycie się zbędnych kilogramów i wielu problemów zdrowotnych, takich jak: alergia, zabu­rzenia trawienia, złe przyswajanie skladników odżywczych, zaparcia, wzdęcia, bóle głowy, migreny, bóle stawów nieświeży oddech, wypryski skórne czy przewlekle zmęczenie.

Co więcej, systematyczne oczyszczanie organizmu to sposób na niedopuszczenie do rozwoju chorób w przyszłości.Od wielu lat gwiazdy Hollywoodu poddają się właśnie oczyszczaniu organizmu – to ich sposób na świetny wygląd, wspaniałe samopoczucie i zdrowie.

Trzeba pamiętać,że oczyszczanie organizmu powinno być przeprowadzane po odpowiedniej konsultacji lekarskiej, która musi obejmować dokładny wywiad, badanie przedmiotowe, badania morfologii i biochemii krwi oraz badania dodatko­we, takie jak na przyklad badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej. jest to konieczne w celu wykrycia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegów.

Gdy tylko oczyścisz organizm ze wszystkich toksyn, odżywisz i dotlenisz swoje komórki, ciało naturalnie powróci do stanu równowagi. Pamiętaj, że tylko orgazim pozbawiony toksyn może funkcjonować bez zakloceń przez wiele lat. Jednym slowem: szczypta profilaktyki jest lepsza niż garsć lekarstw. •

NATURALNY DETOKS

1. Czosnek wspiera produkcję enzymów trawiennych w wątrobie i bierze udzial w syntezie glutationu, substancji oczyszczającej organizm ze szkodliwych produktów przemiany materii.
2. Buraki mają dużo witamin z grupy B i minerałów. Sq pełne błonnika, który usprawnia pracę układu pokarmowego, zmniejsza absorbcję glukozy, wiąże cholesterol i kwasy żółciowe, zwiększając tym samym ich wydalanie. Ponadto odkwasza i wspomaga pracę takich narządów, jak nerki i wątroba.

3· Główny składnik aktywny kurkumy – kurkumina
– Wykazuje właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalne, antybakteryjne oraz fongistatyczne, czyli hamujące wzrost grzybów. Co więcej, poprawia trawienie i oczyszcza organizm.

4. lmbir działa antyzapalnie i antyoksydaryjnie, zapobiega powstawaniu prozapalnych prostaglandyn. Pobudza także układ odpornościowy, niszczy
wirusy i ma silne działanie odtruwajqce.

5. Kiszona kapusta i kiszone ogórki są źródłem probiotyków, czyli pożytecznych bakterii fermentacji mlekowej, które regulują skład mikroflory przewodu pokannowego, utrzymują
kwaśne PH w jelicie i hamują rozwój bakterii gnilnych.

 

Autor: Lidia Trawińska

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze