Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
4 lutego 2016 in Styl Życia by Tomasz Sobierajski

Felieton Tomasza Sobierajskiego: Wirtualne BHP

Niezmiennie poraża mnie powszechna nieporadność w sprzedawaniu prywatności w sieci. Skąd potem to zdziwienie, że ktoś wykorzystał informacje przeciwko nam?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Nie widzieliśmy się od ponad dziesięciu lat, czyli od czasu zakończenia studiów. Wpadliśmy na siebie przypadkiem na ulicy. To dość trudne, kiedy żyje się w dużym mieście na dwóch jego krańcach. Ona zawsze mieszkała po tej „lepszej”, zachodniej stronie, gdzie lotnisko, butiki samozwańczych projektantów, prywatne teatry i rasowe psy. Ja od dawna jestem wierny azjatyckiej części, gdzie bazary, dzikie brzegi rzeki, ciemne zaułki i ludowe stroje z kreszu. Nie wiedziałem nic o Jej dorosłym życiu i, przyznam się bez bicia, dość rzadko zaprzątała moją głowę. Tyle spraw, tyle rzeczy, tyle snów. Mimo to ucieszyłem się, kiedy Ją zobaczyłem. Cześć, cześć. Jak tam, jak tam. Dobrze, dobrze. Miło, miło. To zobaczmy się jakoś – zaproponowała rzutem na taśmę. Zobaczmy się – odpowiedziałem. Znajdziesz mnie na fejsie – rzuciła znad ramienia i pobiegła przed siebie. Wróciłem do domu, wklepałem na klawiaturze Jej imię i nazwisko. Kliknąłem link do Jej profilu. Nie wysłałem zaproszenia, tylko zatrzymałem się na pierwszych informacjach o Niej – tych, które może przeczytać każdy, niezależnie od tego, czy ma dostęp do konta, czy nie.

Moją uwagę zwróciła gęsto wypełniona zakładka „Inne”. Zacząłem czytać. Po chwili zdałem sobie sprawę, że obmacuję Ją wirtualnie, zaglądam do Jej łóżka, torebki i głowy. Nie włamałem się na Jej konto, to były informacje, które dała mi, światu na tacy. Ale czy świadomie?

Dowiedziałem się, które restauracje lubi najbardziej, gdzie chodzi na sushi, na którym osiedlu mieszka i że jest w zarządzie wspólnoty. Który projektant urządzał Jej mieszkanie, a u którego chętnie kupuje koszulki z szarej dzianiny. Jaki jest Jej ulubiony sklep z bielizną i ten z butami. Gdzie kupiła zegarek i złotą bransoletkę. Że ma problemy z tarczycą, poddawała się depilacyjnemu usuwaniu owłosienia i że pod okiem znanej z telewizji dietetyczki pilnuje swojej tuszy. Gdzie chodzi na basen i na fitness. Kto jest Jej trenerem i kto wyciąga Ją z wody, kiedy się przytapia. Gdzie kupiła auto i gdzie wymienia opony. Poznałem Jej ulubione kino i festiwal filmowy. Ulubionych aktorów, reżyserów, malarzy i jednego rzeźbiarza. Wiem, do którego miasta jeździ na wakacje i w którym pensjonacie się zatrzymuje. Odkryłem, że uczestniczy w aukcjach obrazów i lubi antyki. Dowiedziałem się, w jakich klubokawiarniach spędza czas i co Ją śmieszy. Gdzie kupuje książki i jakich autorów czyta. Że woli morze niż góry, na którą grecką wyspę jeździ z rodziną i którą linią lotniczą lata najczęściej. Że odpoczywa przy zajmowaniu się ogrodem. Że wybielała zęby w lanserskiej klinice. Że kocha zajęcia z jogi, chodzi na solarium i gra w tenisa.

Bez trudu wywnioskowałem, że ma troje dzieci i w przybliżeniu byłem w stanie określić ich wiek. Wiem, w którym szpitalu je rodziła oraz kto zajmował się przebiegiem Jej ciąż i odbieraniem porodów. Poznałem Jej preferencje polityczne i światopogląd na wiele spraw: in vitro, aborcję, związki partnerskie i leczniczą marihuanę.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI