1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. W dolinie Elah

W dolinie Elah

Państwo Deerfield dostają zawiadomienie z jednostki, że ich syn Mike zaginął wkrótce po powrocie z Iraku. Ojciec, były żołnierz, amerykański patriota, nie wierzy w możliwość dezercji Mike’a. Jedzie do jednostki, by na miejscu samemu zbadać, co się stało.

Prawda, która powoli wyłania się ze śledztwa, odziera go ze złudzeń: co do swojej ojczyzny, syna i siebie samego. Bardziej przerażające od tego, co spotkało Mike’a, jest to, jakim człowiekiem się stał po wojennych przejściach. Skąd się wzięła na przykład jego ksywa Doktorek. Hank Deerfield już rozumie, dlaczego syn nie mógł powstrzymać się od płaczu, błagając go przez telefon, by go stamtąd (z Iraku) wyciągnął. Wtedy odpowiedział mu: „Weź się w garść, synu”. Teraz już nic dla niego nie może zrobić. Pozostał mu tylko symboliczny gest: zawieszenie flagi amerykańskiej do góry nogami. Na znak, że ojczyzna jest w potrzebie. Pierwsze poważne rozliczenie z wojną w Iraku w kinie amerykańskim.

In The Valley Of Elah, Usa 2007, Reż. Paul Haggis, Wyk. Tommy Lee Jones, Charlize Theron, Susan Sarandon, Josh Brolin, James Franco, Dystr. Monolith Plus

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze