1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. Rozważni i romantyczni: Klub miłosników Jane Austen

Rozważni i romantyczni: Klub miłosników Jane Austen

Tym razem moda na Jane Austen w kinie znalazła wyraz mniej oczywisty niż kolejne ekranizacje powieści pisarki czy snucie historii zainspirowanych jej biografią.

Jesteśmy we współczesnej Kalifornii. Trzy przyjaciółki (chwilowo wolna sześciokrotna mężatka, zaprzysiężona singielka i świeżo upieczona rozwódka po 25 latach małżeństwa) postanawiają organizować regularne spotkania poświęcone sześciu powieściom pisarki. Każdy z utworów ma być prezentowany przez jednego z uczestników spotka . Dołącza do nich córka jednej z nich, lesbijka, oraz przypadkowo poznana młoda nauczycielka francuskiego, również miłośniczka Austen. Na koniec do klubu trafia wielbiciel literatury science fiction, który z twórczością Austen nigdy dotąd się nie zetknął. Historia każdego z nich w jakiś sposób koresponduje z jednym z wątków dyskutowanych powieści. W uroczy, zgrabny sposób oddaje się tu hołd czytaniu (tak! W amerykańskim filmie!). Książki mają tu moc ukazywania głębszej prawdy o życiu, tworzenia między ludźmi więzów, moc łączenia.

The Jane Austen Book Club, USA 2007, reż. Robin Swicord, wyk. Emily Blunt, Kathy Baker, Maria Bello, Hugh Dancy, Amy Brenneman, dystr. UIP

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze