1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Unikatowe aukcje filmowe na rzecz WOŚP

Polski Instytut Sztuki Filmowej po raz szósty rozpoczął filmowe aukcje na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wszystkich miłośników kina zapraszamy do licytowania niezwykłych przedmiotów i przeżyć.

Kolacja z Agnieszką Holland w Restauracji „Kultura”

W tym roku, na koordynowanych przez PISF aukcjach, można licytować ufundowaną przez Restaurację „Kultura” kolację z najbardziej utytułowaną polską reżyserką, która ma na swoim koncie tak znakomite filmy jak: „Kobieta samotna”, „Gorzkie żniwa”, „Zabić księdza”, „Europa, Europa”, „Olivier, Olivier”, „Całkowite zaćmienie”, „Plac Waszyngtona” czy „W ciemności”. Trzykrotnie nominowana do Oscara za swoje filmy fabularne Agnieszka Holland z powodzeniem reżyseruje też seriale, m.in. „Gorejący krzew”, „Treme”, „The Killing” czy „House of Cards”. Światowa premiera jej ostatniego filmu „Pokot” odbędzie się w Konkursie Głównym 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Kolacja odbędzie się w Restauracji „Kultura”, która łączy niepowtarzalny klimat warszawskiego Krakowskiego Przedmieścia i doskonałą kuchnię – tak polską, jak i międzynarodową. Zaproszenie jest ważne dla dwóch osób.

Unikatowe przedmioty związane z polskim kinem

Na koordynowanych przez PISF aukcjach znalazły się również wyjątkowe przedmioty, m.in. pamiątkowy klaps, który Allan Starski otrzymał na zakończenie zdjęć do filmu „Danton” Andrzeja Wajdy w 1982 roku; podpisane przez Jerzego Skolimowskiego krzesło reżyserskie; wykonany na kamieniu kadr z filmu „Signum” Witolda Giersza; zabytkowy telewizor Szmaragd 901, który Jan Dworak dostał w prezencie, kiedy obejmował stanowisko prezesa zarządu TVP; krzesło planowe Magdaleny Cieleckiej z serialu „Belfer” czy sukienka filmowej Michaliny Wisłockiej.

Zaproszenia na premiery, plakaty

Wśród aukcji PISF znalazły się zaproszenia na uroczyste premiery filmów: „Powidoki” Andrzeja Wajdy, „Amok” Kasi Adamik oraz „Konwój” Macieja Żaka. Można także licytować piękne plakaty z autografami do filmów: „11 minut”, „Ostatnia Rodzina”, „Sztuka Kochania”, „Bogowie”, „Tomasz Ossoliński. Before the show”, „THX GOD” czy „Galumphing”.

Zestawy kinomana

Aukcje PISF to także zestawy filmowe: „Potop Redivivus” - DVD i album z dedykacją od Jerzego Hoffmana, podarowany przez Krystynę Podleską miś oraz książka „Dziewczyna Misia”, plakat i książka „Sztuka Kochania”, zestaw „Kobiety Solidarności”, pakiet wielbiciela polskiego kina niemego, komplet dotyczący Piotra Łazarkiewicza czy zestaw kina dziecięcego.

Przedmiotami aukcji są również komplety płyt z autografami: „Trylogii” Jerzego Hoffmana oraz serialu „Ekipa” Agnieszki Holland, Magdaleny Łazarkiewicz i Kasi Adamik. Na rzecz WOŚP Instytut wystawił też wyjątkowe, niedostępne w regularnej sprzedaży wydawnictwo audiowizualne „WAJDA” podsumowujące twórczość reżysera. W koordynowanych przez PISF aukcjach można także licytować: filmową grę planszową, fotos z filmu „Dwie Joasie” (1935), statuetkę Agnieszki Holland z festiwalu na Goa, akredytację na 57. Krakowski Festiwal Filmowy, książkę „Obywatel Stuhr” z autografami Jerzego i Macieja Stuhrów, Blu-Ray „Warszawa 1935” czy album „Świat według Kieślowskiego”.

Filmowe aukcje na rzecz WOŚP

Polski Instytut Sztuki Filmowej po raz szósty koordynuje aukcje filmowe na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za pośrednictwem PISF polscy filmowcy i związane z kinematografią instytucje przekazują na Orkiestrę przedmioty i przeżycia dotyczące kina. Ich licytowanie to szansa zdobycia rzeczy unikatowych i jednocześnie znaczący wkład w zbiórkę na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. W ciągu pięciu ostatnich lat, za pośrednictwem aukcji PISF, Orkiestra zebrała blisko 130 tysięcy złotych (129 430,51). PISF koordynuje aukcje przedmiotów związanych z polskim kinem i wydarzeniami filmowymi w specjalnym serwisie aukcyjnym WOŚP – Allegro. Licytacje potrwają do połowy stycznia. Zwycięzcy aukcji wpłacą pieniądze bezpośrednio na konto Fundacji WOŚP.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze