1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Berlinale 2018. Małgorzata Szumowska ze Srebrnym Niedźwiedziem

Małgorzata Szumowska ma kolejny powód do wielkiej radości. Jej najnowszy film pt. "Twarz" został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem - Grand Jury Prize podczas 68. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Przypominamy, że na jej koncie jest już Srebrny Niedźwiedź za poprzedni film, mianowicie "BODY/CIAŁO".

Nowy film Szumowskiej to historia chłopaka, który w wypadku stracił twarz. Jacek, główny bohater filmu (Mateusz Kościukiewicz), po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie potrafią nawiązać z nim ponownego kontaktu. Chłopak staje się dla nich kompletnie obcy.

W rolach głównych w "Twarzy" Szumowskiej, która na Festiwalu została pokazana w Konkursie Głównym, zagrali Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Podsiadlik oraz Małgorzata Gorol.

Dziękuję za tę nagrodę. Jest ona szczególnie ważna, bo nasz film odnosi się do współczesności i pokazuje problemy narastające nie tylko w moim kraju, ale też w całej Europie. Jestem bardzo szczęśliwa. A szczególnie szczęśliwa, bo jestem kobietą - reżyserką - mówiła Małgorzata Szumowska odbierając nagrodę
"Twarz" wejdzie do polskich kin 6 kwietnia 2018 roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze