1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Berlinale 2018. Małgorzata Szumowska ze Srebrnym Niedźwiedziem

Berlinale 2018. Małgorzata Szumowska ze Srebrnym Niedźwiedziem

Małgorzata Szumowska ma kolejny powód do wielkiej radości. Jej najnowszy film pt. "Twarz" został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem - Grand Jury Prize podczas 68. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Przypominamy, że na jej koncie jest już Srebrny Niedźwiedź za poprzedni film, mianowicie "BODY/CIAŁO".

Nowy film Szumowskiej to historia chłopaka, który w wypadku stracił twarz. Jacek, główny bohater filmu (Mateusz Kościukiewicz), po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie potrafią nawiązać z nim ponownego kontaktu. Chłopak staje się dla nich kompletnie obcy.

W rolach głównych w "Twarzy" Szumowskiej, która na Festiwalu została pokazana w Konkursie Głównym, zagrali Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Podsiadlik oraz Małgorzata Gorol.

Dziękuję za tę nagrodę. Jest ona szczególnie ważna, bo nasz film odnosi się do współczesności i pokazuje problemy narastające nie tylko w moim kraju, ale też w całej Europie. Jestem bardzo szczęśliwa. A szczególnie szczęśliwa, bo jestem kobietą - reżyserką - mówiła Małgorzata Szumowska odbierając nagrodę
"Twarz" wejdzie do polskich kin 6 kwietnia 2018 roku.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze