1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

W Hiszpanii Almodóvar lepszy od Allena

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
"Skóra, w której żyję", najnowszy przebój Almodóvara z Antonio Banderasem w roli głównej, zarobił w Hiszpanii w weekend otwarcia rekordową kwotę 1,2 mln euro. Wynik ten jest wyższy od spodziewanego we wcześniejszych prognozach.

Co najważniejsze film zachwycił hiszpańską krytykę i publiczność -  w piątek "Skóra, w której żyję" zarobiła około 330-340 000  euro, zaś w sobotę nastąpił olbrzymi czterdziestopięcioprocentowy wzrost  sprzedaży biletów, sięgający aż  490 000 euro . O skali sukcesu może świadczyć fakt, że najnowszy film Almodóvara podwoił wyniki otwarcia jego poprzedniego, bardzo dobrze przyjętego w Hiszpanii filmu "Przerwane objęcia".

Wyniki otwarcia najnowszego filmu Almodóvara w Hiszpanii są nie tylko znacznie lepsze od zajmującego tam dotąd pierwsze miejsce w box office przeboju "Kowboje i obcy", ale także dużo wyższe niż wyniki ostatniego filmu  Allena "O północy w Paryżu", który zarobił w Hiszpanii blisko milion euro w pierwszy weekend.

Po weekendzie otwarcia "Skóra, w której żyję" zajmuje pierwsze miejsce w hiszpańskim box office.

Jeśli olbrzymie zainteresowanie filmem Almodóvara w Hiszpanii utrzyma się, "Skóra, w której żyję" ma szansę stać się najbardziej kasowym filmem hiszpańskiego mistrza w jego rodzimym kraju.

Najnowszy film Almodóvara trafi do polskich kin już 16 września.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze