1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Anders, ja i jego 23 inne kobiety” – jeden z najmocniejszych filmów 16. Festiwalu Millennium Docs Against Gravity

Gdy Nahid przesunęła palcem w prawo na ekranie smartfona, nie spodziewała się tego, co ją czeka. 49-letni Anders, przystojny tenisista, okazał się zainteresowany nią, 57-letnią kobietą. Ich pierwsze randki były wspaniałe, kolejne jeszcze lepsze. Nahid poznała przyjaciół Andersa, co wróżyło poważniejszy związek. Jej wątpliwości zaczął budzić fakt, że pod zdjęciami mężczyzny na Facebooku pojawia się wiele poufałych komentarzy innych kobiet. Postanowiła do nich napisać. Okazało się, że nie jest jedyna.

"Anders, ja i jego 23 inne kobiety" to film dokumentalny szwedzkiej reżyserki irańskiego pochodzenia, Nahid Persson, która zdecydowała się opowiedzieć... własną historię, a Anders zgodził się zostać bohaterem jej filmu.

Film jest zgrabną metaforą tego, jak współczesne randkowanie w sieci zderza się ze staroświecką ideą miłości romantycznej, i który będzie można obejrzeć w ramach 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Jest to największy festiwal filmowy w Polsce, miejsce spotkań, refleksji i emocji dla wszystkich.

16. edycja Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w dn. 10-24 maja w sześciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Gdyni, Bydgoszczy i po raz pierwszy w Katowicach. W Warszawie, Wrocławiu i Lublinie festiwal odbędzie się w dniach 10-19 maja, w Gdyni 15-24 maja, w Katowicach 12-19 maja, a w Bydgoszczy 11-19 maja. Pokazom kinowym towarzyszą spotkania z gośćmi oraz debaty i koncerty.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze