1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Zbiórka na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin podczas XIX Dnia Papieskiego

Dzieło Nowego Tysiąclecia to organizacja, która wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin i małych miejscowości w realizacji ich edukacyjnych aspiracji. (Fot. materiały prasowe)
„Wstańcie, chodźmy!” to hasło przewodnie XIX Dnia Papieskiego, który odbędzie się w niedzielę, 13 października. Tego dnia wspominać będziemy wybór kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz 40. rocznicę Jego pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny. To doskonała okazja do refleksji nad przesłaniem, które nam wtedy pozostawił.

"Wstańcie, chodźmy!" to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego. (Fot. materiały prasowe)

Tegoroczny Dzień Papieski przeżyjemy w łączności z papieżem Franciszkiem. W całej Polsce i środowiskach polonijnych odbędzie się szereg wydarzeń oraz zbiórka na fundusz stypendialny prowadzony przed Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego brzmi „Wstańcie, chodźmy!”. Są to słowa Jezusa zapisane w Ewangelii św. Marka, a także tytuł książki św. Jana Pawła II. Dzień Papieski organizowany jest od 2000 r. przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” - organizację, która wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin i małych miejscowości w realizacji ich edukacyjnych aspiracji od szkoły średniej do ukończenia studiów.

Programem stypendialnym objęto do tej pory kilkanaście tysięcy uczniów i studentów z całej Polski. Stypendyści oprócz pomocy materialnej, uczestniczą w programie formacyjnym opartym o nauczanie św. Jana Pawła II. W wakacje młodzi ludzie uczestniczą w obozach integracyjnych, które odbywają się w dużych miastach akademickich.

Wszystko jest możliwe dzięki wsparciu tysięcy darczyńców, m.in. w czasie zbiórki prowadzonej podczas Dnia Papieskiego. Nie omijajmy obojętnie wolontariuszy, którzy w okolicach 13 października będą kwestowali na rzecz programu stypendialnego „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Każda podarowana „złotówka” będzie świadectwem naszej hojności i jednocześnie przyniesie radość wielu młodym ludziom i ich rodzinom.

Darowiznę na fundusz stypendialny można przekazać korzystając z danych do przelewu: Bank PEKAO S.A. XIII O/Warszawa 75 1240 2034 1111 0000 0306 8582 Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Skwer Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 6 01-015 Warszawa

 

 

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze