1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. XI Poznańskie Dni Verdiego

XI Poznańskie Dni Verdiego

fot. materiały prasowe
W dniach 20 - 27 listopada w Poznaniu odbędą się XI Poznańskie Dni Verdiego

Jesień z Dniami Verdiego w Teatrze Wielkim to już tradycja. Scena pod Pegazem jako wyjątkowa może poszczycić się przedstawianiem kilku sztuk wielkiego mistrza - prezentowanych dzień po dniu.

Już 20 listopada festiwal zainauguruje Gala Verdiowska, podczas której będzie można usłyszeć Joannę Kozłowską (sopran), Agę Mikolaj (sopran) oraz Sylwię Złotkowską (mezzosopran). Solistkom towarzyszyć będzie Chór oraz Orkiestra Teatru Wielkiego, którą dyrygować będzie Karl Sollak. Co więcej, z okazji trwającego w Teatrze Wielkim Roku Kobiet, widzowie będą mieli okazję obejrzeć poruszające historie trzech verdiowskich bohaterek tragicznych: Traviaty, Aidy oraz Leonory. Wyjątkowo w role Preziosilli w „Mocy przeznaczenia” oraz Amneris w „Aidzie” wcieli się Edyta Kulczak, artystka współpracująca na co dzień z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Podczas tegorocznych Dni Verdiego nie zabraknie również „Messa da Requiem”, utworu napisanego jako msza żałobna na cześć poety Alessandro Manzoniego. Pomimo sakralnego charakteru dzieło wyróżnia wiele operowych cech. Zauważalne połączenie sacrum i profanum  wielokrotnie rodziło liczne spory, co do miejsca jego wystawiania. Tym razem na scenie poznańskiego teatru utwór wykonają Charles Kim, Aga Mikolaj, Daniela Sindram oraz Wojciech Śmiłek., a koncert dedykowany będzie Antoninie Kaweckiej. Jak co roku nie zabraknie również rozrywki dla najmłodszych. 23 listopada dzieci będą mogły zapoznać się z wielkim kompozytorem podczas happeningów odbywających się w trakcie „Małego Dnia Verdiego”. Dzięki specjalnie przygotowanej na ten dzień prezentacji, dzieci wraz ze swoimi opiekunami zostaną wtajemniczeni w magiczny świat teatru operowego Giuseppe Verdiego. Po pokazie młodzi widzowie rozejdą się do trzech sal, w których będą na nich czekały kolejne niespodzianki, zabawy i konkursy. Podczas festiwalu zapraszamy także na pokaz specjalny do Multikina w Starym Browarze, gdzie 21 listopada zobaczyć będzie można „Aidę” zarejestrowaną podczas festiwalu w Bregenz. Wszystkich tych, którzy odwiedzać będą teatr podczas festiwalu, czeka wiele niespodzianek…

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Ul. Fredry 9

61-701 Poznań

+48 61 65 90 304

+48 785 89 06 77

Więcej informacji pod adresem

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze