1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. "Sponsoring" Małgorzaty Szumowskiej otworzy Panoramę Berlinale 2012!

"Sponsoring" Małgorzaty Szumowskiej otworzy Panoramę Berlinale 2012!

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej "Sponsoring" z udziałem laureatki Oscara Juliette Binoche otworzy 9 lutego prestiżową Panoramę MFF Berlinale 2012! Festiwalowy pokaz filmu odbędzie się 9 lutego 2012. Najnowszy obraz reżyserki jednego z najbardziej nagradzanych filmów ostatnich lat - „33 scen z życia” – pojawi się w polskich kinach 17 lutego 2012.

Światowa premiera „Sponsoringu” odbyła się podczas tegorocznego 36. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Juliette Binoche oraz Małgorzata Szumowska zostały owacyjnie przyjęte na pokazie, który odbył się w ramach w jednej z trzech najważniejszych sekcji – "Special Presentations", obok najnowszych dzieł Alexandra Payne’a, Michaela Winterbottoma i Larsa von Triera.

Obraz zyskał nie tylko uznanie krytyków i widowni, która po brzegi wypełniła salę prestiżowego Princess of Wales Theatre, ale także został sprzedany do szerokiej dystrybucji w ponad 20 krajach na całym świecie. Obejrzą go między innymi widzowie z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Brazylii, Wenezueli, Hongkongu i Korei Południowej.

Dyrektor festiwalu Piers Handling napisał: Wnikliwy portret kobiecej seksualności we wszystkich jej aspektach jest najlepszym dowodem na to, że właśnie w Sponsoringu wielki talent Szumowskiej w pełni rozkwitł”. Pokaz filmu w Toronto wywarł także spore wrażenie na recenzencie ekskluzywnego magazynu Studio. Komplementował on efekt współpracy Szumowskiej z aktorkami występującymi w „Sponsoringu”, zwracając szczególną uwagę na „imponującą talentem” Joannę Kulig oraz Anaïs Demoustier, którą uznał za „najbardziej wyjątkową francuską aktorkę swojego pokolenia”. Podkreślił również, że młode aktorki, wspierane przez ikonę światowego kina Juliette Binoche, stworzyły sceny: „które po wyjściu z kina na długo zostają w pamięci.

„Sponsoring” opowiada historię Anny (Juliette Binoche), dobrze sytuowanej dziennikarki, piszącej artykuł na temat prostytucji wśród studentek. W trakcie pracy nad materiałem poznaje dwie sprzedające swoje ciała dziewczyny - Charlotte (Anais Demoustier) oraz Alicję (Joanna Kulig), które wprowadzają ją w świat płatnej miłości. Odstręczający, ale też - ku zaskoczeniu Anny - na swój sposób pociągający. „Sponsoring” wejdzie na ekrany polskich kin w 2012 roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze