1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Freekwencja Festiwal – polscy artyści zachęcają do udziału w wyborach

Czołowi polscy artyści rzucają wyzwanie Polakom i zapowiadają darmowy festiwal dla mieszkańców miasta z najwyższą frekwencją w wyborach prezydenckich. Stawka w grze jest wysoka, zagrać mają m.in. Dawid Podsiadło, Artur Rojek, Daria Zawiałow i Krzysztof Zalewski. 

To pierwszy raz, kiedy oddanie głosu w wyborach na prezydenta może realnie przyczynić się do zorganizowania darmowego festiwalu muzycznego w danym mieście. O wydarzeniu #freekwencjafestiwal poinformowali na Facebooku organizatorzy imprezy – gwiazdy polskiej sceny muzycznej. O co chodzi w całej akcji? Przed każdymi wyborami pojawia się wiele inicjatyw profrekwencyjnych, które zachęcają do oddania głosu. Tym razem do akcji włączyli się polscy artyści, którzy postanowili zaproponować coś wyjątkowego i zachęcić do głosowania fanów muzyki. „Deklarujemy, że na zaproszenie miasta które podejmie nasz challenge, w którym frekwencja wyborcza obliczona średnio dla obu tur wyborów będzie najwyższa, stawimy się by zagrać na darmowym festiwalu. Wszyscy artyści biorący udział w akcji zrzekają się swojego honorarium” – zapowiadają na Facebooku.

Kiedy i gdzie odbędzie się Freekwencja Festiwal? Data planowanego wydarzenia nie jest jeszcze znana. „Ciągle czekamy na zmianę przepisów pozwalających na organizację tego typu wydarzeń, więc na ten moment nie jesteśmy w stanie jednoznacznie podać terminu. Wierzymy, że po wyłonieniu zwycięskiego miasta wspólnie sprawnie ustalimy szczegóły i ogłosimy datę festiwalu” – informują organizatorzy.

Do tej pory deklarację udziału w wydarzeniu potwierdzili Dawid Podsiadło, Artur Rojek, Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski, Organek, Ralph Kaminski, Clock Machine, Mrozu, Miuosh, Pezet, Sokół i Żabson. Artyści podkreślają jednak, że lista nie jest jeszcze ostatecznie zamknięta.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze