1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Tomasz Kot w zwiastunie międzynarodowej produkcji „A Perfect Enemy”

Tomasz Kot w zwiastunie międzynarodowej produkcji „A Perfect Enemy”

Tomasz Kot w zwiastunie międzynarodowej produkcji „A Perfect Enemy” (Fot. materiały prasowe Pulsar Films)
Po znakomitej roli w nominowanej do Oscara "Zimnej wojnie", zagraniczna kariera Tomasza Kota zaczęła nabierać tempa. Już wkrótce polski aktor pojawi się w kilku międzynarodowych produkcjach, m.in. dwóch filmach sci-fi: „Restore Point” i "Warning", filmowej biografii Nikoli Tesli oraz thrillerze psychologicznym "A Perfect Enemy", którego pierwszy zwiastun trafił właśnie do sieci. 

Thriller psychologiczny "A Perfect Enemy" to adaptacja bestsellerowej noweli „Kosmetyka wroga" belgijskiej pisarki Amelie Nothomb. Za reżyserię filmu odpowiada Kike Maíllo ("Eva", "Toro"), a w rolach głównych zobaczymy m.in. Tomasza Kota, Athenę Strates ("Kłamstwo doskonałe") i Marię Nieto ("Madre").

Głównym bohaterem filmu jest odnoszący sukcesy architekt Jeremiasz Angust (Kot). Na paryskim lotnisku mężczyznę zaczepia gadatliwa Texel Textor (Strates), przez którą odlatuje mu samolot. "Zabiłeś kiedyś kogoś?" - pyta tajemnicza dziewczyna, co staje się wstępem do mrocznej i zaskakującej opowieści.

W świecie, w którym nieustannie się eksponujemy, chciałem opowiedzieć o potworach, które chowamy w szafie. O grzechach, które staramy się ukryć nie tylko przed innymi, ale i przed sobą. O wadach, które chcemy zamieść pod dywan w nadziei, że nikt ich stamtąd nie wygrzebie – zdradza reżyser filmu, Kike Maíllo. Według zapowiedzi twórców, "A Perfect Enemy" będzie prowadził grę z widzami, którzy wcielając się w rolę detektywów, sami będą musieli poszukiwać rozwiązania filmu.

Za produkcję "A Perfect Enemy" odpowiadają: hiszpańska firma Sabado Pliculas, francuska wytwórnia The Project oraz niemiecki Barry Films. Światowa premiera filmu odbędzie się już w najbliższy piątek, 16 października podczas 53. Katalońskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Sitges. Data premiery w Polsce nie jest jeszcze znana.

Zachęcamy do obejrzenia oficjalnej zapowiedzi produkcji "A Perfect Enemy"

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze