1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. "My dwie" - miłość ponad wszystko

"My dwie" - miłość ponad wszystko

Kadr z filmu "My dwie". (Fot. materiały dystrybutora)
“My dwie” to znakomity debiut Filippo Meneghettiego, w którym reżyser zaprasza nas do świata miłości utrzymywanej w sekrecie, miłości dwóch kobiet, które lata młodości mają już dawno za sobą. To film niedający zamknąć się w sztywnych granicach jednego gatunku, jest świeżym, nowatorskim spojrzeniem na dramat romantyczny.

Nina (Barbara Sukowa) i Madeleine (Martine Chevallier) są na emeryturze. Przez ostatnie kilka dekad ukrywały swoją miłość i nawet ich najbliżsi są przekonani, że są dla siebie tylko sąsiadkami. Nina uważa jednak, że w dzisiejszych czasach nikt nie będzie zwracał na nie uwagi. Namawia Madeleine, żeby wyjechały do Rzymu i zamieszkały w końcu razem. Madeleine jest skłonna powiedzieć o ich związku i planach swojej córce (Lea Drucker), jednak wypadki potoczą się w zupełnie nieprzewidziany sposób.

Reżyser filmu Filippo Meneghetti stara się uchwycić i przekazać nam coś, co nasza kultura nieustannie ignoruje - niezwykłe, miłosne uczucie dwóch starszych osób. Dochodzi do tego potężny i pełen pasji występ Barbary Sukowej doskonale zestawiony z delikatną swobodą weteranki francuskiej komedii - Martine Chevallier, których aktorstwo jest wisienką na torcie tej niesamowitej historii. To film o którym - po obejrzeniu - nie da się zapomnieć.

W kinach od 23 października.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze