1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Filmy na Blue Monday – najlepsze produkcje na poprawę humoru

Filmy na Blue Monday – najlepsze produkcje na poprawę humoru

„Dziennik Bridget Jones” (Fot. Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum)
„Dziennik Bridget Jones” (Fot. Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum)
Zobacz galerię 6 zdjęć
Blue Monday to według badań najbardziej depresyjny dzień w roku. Co zrobić, aby nie poddać się wszechobecnemu spleenowi i nieco poprawić sobie nastrój? Oczywiście sięgnąć po dobry film. Mamy nadzieję, że dzięki naszym propozycjom chociaż trochę poczujecie się lepiej. 

Przypadający na trzeci poniedziałek stycznia Blue Monday, czyli najbardziej depresyjny dzień w roku, to pseudonaukowy termin wprowadzony w 2004 roku przez Cliffa Arnalla, brytyjskiego psychologa pracującego na Uniwersytecie Cardiff. Naukowiec wyznaczył datę najgorszego dnia roku za pomocą wzoru matematycznego uwzględniającego czynniki meteorologiczne (krótki dzień i niskie nasłonecznienie), psychologiczne (świadomość niedotrzymania postanowień noworocznych) i ekonomiczne (kończące się terminy płatności kredytów związanych z zakupami świątecznymi). Co w związku z tym zrobić? Sięgnąć po niezawodną kulturę! Dobra komedia o motywującym przekazie zawsze zdaje egzamin, a do tego nie musimy nawet ruszać się z domu. Przed wami filmy, które z pewnością poprawią wam nastrój.

„Poradnik pozytywnego myślenia”

Nagrodzony Oscarem „Poradnik pozytywnego myślenia” to historia Pata, który po ośmiu miesiącach terapii wraca do rodzinnego domu, aby zacząć nowe życie. Jego konsekwentna strategia zmienia się, gdy poznaje intrygującą dziewczynę z sąsiedztwa, Tiffany. Wzajemna niechęć pary ekscentryków przeradza się w niespodziewaną więź, a wszystkie dotychczasowe plany mogą stać się jedynie nieważnymi wspomnieniami. W rolach głównych znani i lubiani hollywoodzcy aktorzy: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence i Robert De Niro.

„Poradnik pozytywnego myślenia” (Fot. BEW Photo) „Poradnik pozytywnego myślenia” (Fot. BEW Photo)

„Nietykalni”

Życie pisze najlepsze scenariusze. Oparty na faktach film „Nietykalni” to jedna z tych pozycji, które błyskawicznie poprawiają humor i zostają z widzem na długo po seansie. Fabuła wydaje się banalna: sparaliżowany milioner zatrudnia do opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Film kryje jednak wiele ciepła i szczerości, których dziś tak bardzo nam potrzeba. Pozostawia również miejsce do refleksji nad własnym życiem i zachęca do tego, aby zatrzymać się na chwilę, wziąć głęboki oddech i docenić to, co się ma. Z czystym sumieniem polecamy.

„Nietykalni” (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum) „Nietykalni” (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum)

„Jak zostać królem”

Obsypany deszczem nagród film historyczny „Jak zostać królem” z pewnością poprawi wam dziś humor. Po szokującej abdykacji Edwarda VIII na tronie Anglii zasiada Jerzy VI. Jego problem z wysławianiem się staje się jednak ogromną przeszkodą w wypełnianiu monarszych obowiązków. Jedyną osobą, która może mu pomóc, jest australijski specjalista od dykcji. Wkrótce między nauczycielem a uczniem zaczyna rodzić się przyjaźń. Film zachwyca doskonałą realizacją, błyskotliwymi dialogami, piękną scenografią oraz rewelacyjną grą aktorską w wykonaniu plejady gwiazd brytyjskiego kina.

„Jak zostać królem” (Fot. BEW Photo) „Jak zostać królem” (Fot. BEW Photo)

„Dziennik Bridget Jones”

Pozycja obowiązkowa. Oglądana za setnym razem bawi tak samo jak za pierwszym. Przezabawna ekranizacja bestsellerowej powieści Helen Fielding to idealny wybór na najbardziej depresyjny dzień w roku. To historia lekko zwariowanej i nieco pogubionej w sprawach sercowych 32-latki, która w ramach realizacji postanowień noworocznych zaczyna prowadzić dziennik. W rolach głównych przezabawna Renée Zellweger, czarujący Hugh Grant oraz uroczo nieporadny Colin Firth. Polecamy również kolejne części – „Bridget Jones 2: W pogoni za rozumiem” oraz „Bridget Jones 3”.

„Dziennik Bridget Jones”  (Fot. NG Collection/Interfoto/Forum) „Dziennik Bridget Jones” (Fot. NG Collection/Interfoto/Forum)

„Kocha, lubi, szanuje”

Steve Carell, Ryan Gosling, Emma Stone i Julianne Moore w jednej z najlepszych komedii romantycznych ostatniej dekady. Film dostarcza śmiechu i wzruszeń, a także skłania do tego, aby naprawdę uwierzyć w miłość. Przesadnie poprawny Cal Weaver ma dobrą pracę, ładny dom, udane dzieci i szkolną miłość za żonę. Idealne życie mężczyzny rozpada się jednak na kawałki, gdy ten dowiaduje się, że jego druga połowa chce się rozwieść. W przepracowaniu rozstania pomaga mu poznany w pobliskim pubie przystojny podrywacz Jacob Palmer. Jeśli szukacie zabawnego filmu z przemyślanym scenariuszem oraz doskonałą grą aktorską, „Kocha, lubi, szanuje” będzie strzałem w dziesiątkę.

„Kocha, lubi, szanuje” (Fot. BEW Photo) „Kocha, lubi, szanuje” (Fot. BEW Photo)
Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze