1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Kate Winslet – filmy, w których grała. Najlepsze produkcje z udziałem aktorki

Kate Winslet – filmy, w których grała. Najlepsze produkcje z udziałem aktorki

„Projektantka” (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum)
„Projektantka” (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum)
Jest laureatką Oscara, czterech Złotych Globów, trzech nagród BAFTA, a nawet Grammy. Kate Winslet, jedna z najbardziej cenionych aktorek w branży, kończy dziś 46 lat. Z tej okazji przypominamy najlepsze filmy, w których grała Kate Winslet. Wśród nich m.in. „Titanic”, „Lektor” i „Projektantka”.

Filmografia Kate Winslet wręcz ugina się od znakomitych, wielokrotnie nagradzanych produkcji. Po raz pierwszy na dużym ekranie aktorka pojawiła się w obrazie „Niebiańskie stworzenia” (1994) Petera Jacksona. Popularność przyniosła jej natomiast drugoplanowa rola w ekranizacji powieści Jane Austen „Rozważna i romantyczna” (1995), za którą Kate Winslet otrzymała swoją pierwszą nominację do Oscara. Kolejną przyniósł jej występ w kultowym filmie Jamesa Camerona „Titanic” (1997). Punktem zwrotnym w jej karierze okazał się jednak komediodramat „Zakochany bez pamięci” (2004), który otworzył jej drogę do kolejnych ról, m.in. w „Marzycielu” (2004), „Małych dzieciach” (2006), „Drodze do szczęścia” (2008) i „Lektorze” (2008), za którego otrzymała pierwszą w karierze nagrodę Akademii Filmowej.

Z okazji urodzin tej jednej z najbardziej cenionych aktorek na świecie, przypominamy najważniejsze filmy Kate Winslet, w których grała:

„Holiday”

Bożonarodzeniowy film z Kate Winslet „Holiday” to historia dwóch kobiet, które chcąc odreagować miłosne niepowodzenia, zamieniają się na czas świąt swoimi domami. Amanda (Cameron Diaz) mieszka w okazałej posiadłości w Los Angeles, natomiast Iris (Kate Winslet) w starym domu na angielskiej prowincji. Wkrótce okazuje się, że zamiana miejsc dobrze robi nie tylko samym bohaterkom, ale też ich sprawom sercowym. U boku pięknych pań: Cameron Diaz i Kate Winslet, w filmie podziwiać możemy znakomitych aktorów: Jude’a Lawa oraz Jacka Blacka.

„Holiday” (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum) „Holiday” (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum)

„Rozważna i romantyczna”

Ekranizacja kultowej powieści Jane Austen z gwiazdorską obsadą (Kate Winslet, Emma Thompson, Alan Rickman, Hugh Grant) to opowieść o dwóch siostrach: rozważnej, zamkniętej w sobie Elanor oraz romantycznej i ekstrawertycznej Mariannie, które przeżywają zawody miłosne. Ponadto, wraz z matką i młodszą siostrą, są w ciężkiej sytuacji finansowej po śmierci ojca. Przed nimi ważna lekcja: dzielenia się swoimi uczuciami, przestrzegania zasad etykiety, a także miłości i wzajemnego zrozumienia. Lista filmów z Kate Winslet nie mogłaby powstać bez uwzględnienia tego tytułu.

„Rozważna i romantyczna” (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum) „Rozważna i romantyczna” (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum)

„Titanic”

Tego filmu nikomu nie trzeba przedstawiać. To chyba najpopularniejszy film z Kate Winslet w obsadzie. Jack (Leonardo DiCaprio) i Rose (Kate Winslet) zakochują się w sobie podczas dziewiczego rejsu „niezatapialnego” transatlantyku Titanic. Gdy luksusowy liniowiec wpada na górę lodową, ich płomienny romans przeradza się w mrożącą krew w żyłach walkę o przetrwanie. Reżyserem filmu jest James Cameron, prawdziwy wizjoner w świecie kina, któremu udało się stworzyć ponadczasowe, wyciskające morze łez filmowe arcydzieło.

„Titanic” (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum) „Titanic” (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum)

„Droga do szczęścia”

Film z Kate Winslet zrealizowany na podstawie książki Richarda Yatesa, ze znanym z „Titanica” duetem aktorskim. April (Kate Winslet) i Frank (Leonardo DiCaprio) to młode małżeństwo mieszkające z dziećmi na przedmieściach Connecticut. Udają szczęśliwych, ale to tylko maska. On ma dobrze płatną, ale nudną pracę, a ona, wzorowa pani domu, nie można zapomnieć, że była kiedyś aktorką. Chcąc oderwać się od zwyczajnego życia, decydują się na przeprowadzkę do Francji, gdzie zamierzają szukać szczęścia.

„Droga do szczęścia” (Fot. Ronald Grant Archive/Mary Evan/Forum) „Droga do szczęścia” (Fot. Ronald Grant Archive/Mary Evan/Forum)

„Lektor”

Oparty na bestsellerowej powieści „Lektor” to hipnotyzująca historia, której akcja toczy się w targanych wojną i powojennych Niemczech. Hanna (Kate Winslet) udziela pomocy Michaelowi (David Kross), który zasłabł na ulicy, wracając ze szkoły. W ten sposób krzyżują się losy młodego, wrażliwego ucznia i pięknej, choć starszej od niego, kobiety, którą jest zafascynowany od pierwszej chwili. To przypadkowe spotkanie staje się początkiem namiętnego romansu, zakończonego nagłym i tajemniczym zniknięciem kobiety.

„Lektor” (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum) „Lektor” (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum)

„Projektantka”

„Projektantka” to niezwykle stylowy i przepięknie nakręcony film z Kate Winslet. Po latach zdobywania doświadczenia w najlepszych paryskich domach mody Tilly Dunnage (Kate Winslet) powraca do rodzinnego miasteczka w Australii, z którego jako dziecko uciekła oskarżona o morderstwo. Chce pogodzić się ze swoją schorowaną, ekscentryczną matką (Judy Davis) i wyjaśnić wydarzenia z przeszłości. Przy okazji, uzbrojona w maszynę do szycia, wytacza prywatną wojnę złym gustom i brakowi elegancji...

„Projektantka” (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum) „Projektantka” (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum)

„Zakochany bez pamięci”

Wymieniając filmy z Kate Winslet, nie można zapomnieć o tej produkcji. „Zakochany bez pamięci” opowiada niezwykłą historię Joela (Jim Carrey), którego rzuciła dziewczyna. Znudzona związkiem zadziorna Clementine (Kate Winslet) postanawia usunąć ze swojego życia wszystko, co kojarzyć się może z byłym: zdjęcia, pamiątki... Poddaje się również skomplikowanej operacji, podczas której specjaliści (Kirsten Dunst, Elijah Wood, Tom Wilkinson) usuwają z jej pamięci wszystkie wspomnienia o eks. Zakochany Joel postanawia zrobić to samo. W trakcie zabiegu zmienia jednak zdanie...

„Zakochany bez pamięci” (Fot. NG Collection/Interfoto/Forum) „Zakochany bez pamięci” (Fot. NG Collection/Interfoto/Forum)

„Życie za życie”

David Gale (Kevin Spacey), profesor uniwersytetu w Teksasie, od lat aktywnie działa na rzecz zniesienia kary śmierci. Jednak pewnego dnia sam trafia do celi śmierci, skazany za gwałt i morderstwo. Dziennikarka Bitsey Bloom (Kate Winslet) postanawia opowiedzieć jego historię. Trzy dni przed egzekucją spotyka się z profesorem, który udziela jej niezwykłego wywiadu. Przekonana o niewinności oskarżonego prowadzi wyścig z czasem, by udowodnić, że został on skazany niesłusznie i nie może być stracony.

„Życie za życie” (Fot. NG Collection/Interfoto/Forum) „Życie za życie” (Fot. NG Collection/Interfoto/Forum)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze