1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Filmy z Julią Roberts – najlepsze produkcje, w których grała

Filmy z Julią Roberts – najlepsze produkcje, w których grała

„Jedz, módl się, kochaj” (Fot. Mary Evans Picture Librar/Forum)
„Jedz, módl się, kochaj” (Fot. Mary Evans Picture Librar/Forum)
Julia Roberts jest aktorką ponadczasową, kojarzącą się z najlepszym hollywoodzkim kinem. Uwielbiana przez widzów gwiazda kończy dziś 54 lata.

Julia Roberts zadebiutowała w filmie „Blood Red” u boku swojego brata. Późniejsze role otrzymywała jednak za sprawą własnych starań. Sławę zdobyła dzięki kreacjom w „Pretty Woman” i „Erin Brockovich”. Z okazji urodzin aktorki przypominamy najlepsze filmy, w których grała.

„Stalowe magnolie”

Rok 1990 okazał się dla aktorki przełomowy. Po drugoplanowej roli chorej na cukrzycę Shelby w „Stalowych magnoliach” Julia Roberts nie tylko została dostrzeżona, ale też otrzymała swoją pierwszą nominację do Oscara. Do projektu zaangażowała ją Sally Field, żona producenta „Satysfakcji”, która wzięła młodą Julię pod swoje skrzydła i z czasem stała się jej nauczycielką życia i zawodu.

„Stalowe magnolie” (Fot. Zuma Press/Forum) „Stalowe magnolie” (Fot. Zuma Press/Forum)

„Pretty Woman”

Kamieniem milowym w karierze utalentowanej aktorki był również film „Pretty Woman”. „Nie mam zielonego pojęcia, komu Garry Marshall [reżyser – przyp. red.] zaprzedał duszę, ale jego film był strzałem w dziesiątkę. Ludzie wciąż z przyjemnością go oglądają, a my wciąż jesteśmy o niego zagadywani. To prawdziwy skarb mieć taki tytuł na koncie” – mówi Julia Roberts. Dzięki kreacji prostytutki o złotym sercu Julia Roberts zdobyła kolejną nominację do Oscara, Złoty Glob i przydomek „ulubienicy Ameryki”.

„Pretty Woman” (Fot. Mary Evans Picture Librar/Forum) „Pretty Woman” (Fot. Mary Evans Picture Librar/Forum)

„Notting Hill”

Występ w filmie „Notting Hill” sprawił, że Julia Roberts stała się jedną z najpopularniejszych aktorek romantycznych. Roberts w pewnym sensie zagrała tu samą siebie – hollywoodzką gwiazdę filmową Annę Scott, w której zakochuje się główny bohater grany przez Hugh Granta. To baśń o Kopciuszku w nowoczesnym wydaniu, która do dziś zajmuje wysokie miejsce na listach najlepszych filmów o miłości.

„Notting Hill” (Fot. NG Collection/Interfoto/Forum) „Notting Hill” (Fot. NG Collection/Interfoto/Forum)

„Erin Brockovich”

Gdy wydawało się, że Julia Roberts nie może być już bardziej uwielbiana, wystarczyło poczekać na premierę filmu „Erin Brockovich”. Brawurowa rola ubogiej samotnej matki, która przeciwstawia się chemicznemu gigantowi niszczącemu środowisko, przyniosła aktorce Oscara za rolę pierwszoplanową.

„Erin Brockovich” (Fot. Mary Evans Picture Librar/Forum) „Erin Brockovich” (Fot. Mary Evans Picture Librar/Forum)

„Sierpień w hrabstwie Osage”

Komedia obyczajowa „Sierpień w hrabstwie Osage” to zabarwione sarkastycznym humorem spojrzenie na trudną relację matki (Meryl Streep) i jej trzech dorosłych córek, które opuściły rodzinny dom, dystansując się od bliskich i przeszłości. Julia Roberts występuje w roli jednej z nich. Pewnego dnia siostry wracają i muszą zmierzyć się z emocjami, które niegdyś doprowadziły do niezgody.

„Sierpień w hrabstwie Osage” (Fot. NG Collection/Interfoto) „Sierpień w hrabstwie Osage” (Fot. NG Collection/Interfoto)

„Jedz, módl się, kochaj”

Choć „Jedz, módl się, kochaj” nie zdobyło uznania krytyków, widzowie byli tym filmem zachwyceni. Julia Roberts gra w nim pogubioną życiowo 35-latkę, która na nowo odkrywa w sobie apetyt na życie. Po latach różnych perturbacji życiowych bohaterka opuszcza Nowy Jork i wyrusza w trwającą rok podróż. Odwiedza Włochy, Indie i Bali, próbując poprzez nowe doświadczenia odkryć samą siebie oraz odnaleźć prawdziwą miłość.

„Jedz, módl się, kochaj” (Fot. Mary Evans Picture Librar/Forum) „Jedz, módl się, kochaj” (Fot. Mary Evans Picture Librar/Forum)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze