1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Krystian Ochman reprezentantem Polski na Eurowizji 2022

Krystian Ochman reprezentantem Polski na Eurowizji 2022

„Nieustannie próbujemy zaplanować przyszłość. Podskórnie towarzyszy nam mnóstwo wątpliwości. Piosenka opowiada o tym, jak bardzo potrzebujemy przerwy od tego zgiełku” – tak o utworze „River” mówi Krystian Ochman, reprezentant Polski podczas 66. Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie. (Fot. materiały prasowe)
„Nieustannie próbujemy zaplanować przyszłość. Podskórnie towarzyszy nam mnóstwo wątpliwości. Piosenka opowiada o tym, jak bardzo potrzebujemy przerwy od tego zgiełku” – tak o utworze „River” mówi Krystian Ochman, reprezentant Polski podczas 66. Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie. (Fot. materiały prasowe)
Wiemy już, kto będzie reprezentował nasz kraj podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Krajowe preselekcje wygrał Krystian Ochman, 22-letni artysta, który podczas finału w Turynie zaprezentuje klimatyczną balladę o nostalgii, żalu i obojętności.

Głosami jurorów i telewidzów nasz kraj podczas 66. Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie będzie reprezentować Krystian Ochman. Został on wyłoniony drogą krajowych eliminacji, które odbyły się w ubiegłą sobotę. Podczas majowego finału polski artysta wykona utwór „River”. To utrzymana w podniosłym klimacie ballada, która powstała z użyciem elektroniki i fortepianu. Ochman w piosence skupia się na motywach nostalgii, żalu i obojętności. Za jej produkcję odpowiada @atutowy oraz Tribbs. – W świecie, w którym większość z nas działa w olbrzymim stresie, nieustannie myślimy o tym, co przed nami, i próbujemy zaplanować przyszłość. Z różnych powodów podskórnie towarzyszy nam mnóstwo wątpliwości na temat tego, co nas czeka. Piosenka opowiada o tym, jak bardzo chcemy i potrzebujemy przerwy od całego tego zgiełku – tak o utworze mówi Krystian Ochman.

Kim jest Krystian Ochman?

Krystian Ochman (ur. 1999) jest amerykańsko-polskim muzykiem i kompozytorem. Pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach – jego ojciec grał na syntezatorze w zespole Róże Europy, a dziadek Wiesław Ochman jest słynnym śpiewakiem operowym. Krystian początkowo fascynował się sportem, a gry na fortepianie i trąbce nauczył się za namową rodziców. Później rozpoczął również naukę śpiewu, a następnie studia na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalistyki klasycznej.

W swojej twórczości łączy brzmienie śpiewu klasycznego z repertuarem rozrywkowym. W ubiegłym roku zwyciężył 11. edycję „The Voice of Poland”, a jego uczestnictwo w telewizyjnym show zostało entuzjastycznie przyjęte przez widzów. Ochman został nazwany objawieniem i fenomenem, a jego pierwszy autorski utwór „Światłocienie” typowany był jako jeden z najlepszych debiutanckich singli laureatów programu (oprócz tego w tydzień zanotował aż 300 tys. streamów oraz osiągnął status złotej płyty). Drugi singiel – „Wielkie tytuły” – przez długi czas utrzymywał się na 1. miejscu na karcie „na czasie” w serwisie YouTube, podobnie jak jego kolejne cztery utwory wraz z teledyskami.

Z utworem „Prometeusz” wygrał 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w koncercie „Premier” oraz jako pierwszy polski wokalista wziął udział w The Circle Sessions, gdzie zaprezentował na żywo dwa utwory: „Lights In The Dark” oraz „Ten sam ja”. Debiutancki album Krystiana pt. „Ochman” ukazał się 19 listopada 2021 roku. Znalazło się na nim 11 utworów. Warto dodać, że płyta trafiła na szczyt listy przedsprzedaży na empik.com oraz zadebiutowała na 6. miejscu OLiS. Krystian nominowany był również nagrody Odkrycia Empiku 2021 w kategorii Muzyka.

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10-14 maja 2022 roku w Turynie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze