1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Wołodymyr Zełenski w serialu „Sługa Narodu” – coraz więcej krajów stara się o prawa do emisji

Kadr z serialu „Sługa Narodu” z Wołodymyrem Zełenskim w roli głównej (Fot. screen z YT)
„Sługa Narodu” – to właśnie ten serial stał się dla Zełenskiego trampoliną do prezydentury. Produkcja cieszyła się dużym powodzeniem, a odtwórca głównej roli zdobył sympatię i zaufanie ukraińskich widzów, które później przełożyło się na wynik wyborów prezydenckich.

Obecny prezydent Ukrainy, ze względu na wyjątkową postawę jaką przyjął w czasie wojny z Rosją, hołubiony jest nie tylko przez zwykłych ludzi i żołnierzy ukraińskich, ale również przez polityków i media. Nikt wcześniej nie spodziewał się, że aktor i celebryta może zostać prezydentem, a później bohaterem na międzynarodową skalę.

Zełenski, jak powszechnie wiadomo, nie zadebiutował w mediach jako polityk, ale zdobył najpierw popularność jako aktor, komik, satyryk, a także zwycięzca ukraińskiego „Tańca z Gwiazdami”. W swoich rolach był na tyle przekonujący, że zjednał sobie większość obywateli. Teraz, podczas trwającej wojny, stał się dla nich nieocenionym wsparciem.

Trudno się zatem dziwić, że liczne stacje telewizyjne starają się o wykupienie licencji na „Sługę Narodu” – co ciekawe, serial sprzed kilku lat opowiada historię nauczyciela, który wchodzi do świata polityki i niespodziewanie wygrywa wybory prezydenckie…

Serial doczekał się kilku sezonów i emitowany był od 2015 do 2019 r., kiedy to Zełenski został prezydentem.

Prawa do serialu należą do szwedzkiej firmy Eccho Rights, która prowadzi już rozmowy z dystrybutorami z całego świata. Coraz więcej kanałów chce wyemitować „Sługę Narodu”. Pieniądze ze sprzedaży firma ma przekazać na rzecz Czerwonego Krzyża działającego w Ukrainie.

Prawa do emisji ma już telewizja Channel 4 (Wielka Brytania), a także kupili je nabywcy z Bliskiego Wschodu, Grecji, Rumunii, Mołdawii, Bułgarii, Francji, Estonii, Finlandii, Gruzji. U nas jeszcze jest możliwość oglądania go na YT, ale warto się pospieszyć z uwagi na duże zainteresowanie licencją… „Sługa Narodu” dostępny jest z oryginalną ścieżką dźwiękową. Jednak część odcinków ma nawet polskie napisy, a dostępne są też angielskie.

Źródło: PAP

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze