1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Trwają prace nad serialowym spin-offem „Diuny”

Trwają prace nad serialowym spin-offem „Diuny”

Serial „Dune: The Sisterhood” będzie prequelem skupiającym się na kobiecej organizacji Bene Gesserit. (Fot. materiały prasowe)
Serial „Dune: The Sisterhood” będzie prequelem skupiającym się na kobiecej organizacji Bene Gesserit. (Fot. materiały prasowe)
„Dune: The Sisterhood” – tak ma nazywać się serial, którego produkcją zajmuje się wytwórnia Warner Bros. O trwających pracach poinformował reżyser filmowej „Diuny” Denis Villeneuve.

O serialowym spin-offie „Diuny” po raz pierwszy usłyszeliśmy w połowie 2019 roku. WarnerMedia poinformowało wtedy, że serial będzie nosił tytuł „Dune: The Sisterhood” i będzie prequelem skupiającym się na kobiecej organizacji Bene Gesserit. Od tamtego momentu informacje o serialu były tak rzadkie, że większość widzów zdążyła już o nim zapomnieć. Okazuje się jednak, że po sukcesie filmowej „Diuny” w reżyserii Denisa Villeneuve'a, która przyniosła Warner Bros. historyczne wyniki oglądalności, prace nad spin-offem ruszają do przodu.

Poinformował o tym sam Villeneuve w wywiadzie poprzedzającym rozdanie nagród Producers Guild of America. Stwierdził, że „Dune: The Sisterhood” wciąż znajduje się w planach Warnera oraz że prace nad serialem idą naprzód.

O produkcji nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Pewne jest to, że ukaże się na platformie HBO Max. Początkowo serialem miał zająć się Jon Spaihts, ale ostatecznie zaangażowano go w rozwijanie scenariusza do filmowej kontynuacji – druga część „Diuny” ma bowiem trafić do kin już 20 października 2023 roku. Showrunnerką „Dune. The Sisterhood” została ostatecznie Diane Ademu-John. Nad serialem mają też pracować spadkobiercy Franka Herberta, autora serii powieści „Kroniki Diuny”, oraz Kevin J. Anderson, współautor ponad dziesięciu powieści osadzonych w książkowym uniwersum „Diuny”. Reżyser nie jest jeszcze znany. Pojawiły się informacje o tym, że Denis Villeneuve miałby wyreżyserować pilotowy odcinek serialu, ale nie zostało to potwierdzone.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze