1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Alanis Morisette zapowiedziała swój pierwszy album medytacyjny

Alanis Morisette zapowiedziała swój pierwszy album medytacyjny

Alanis Morisette zapowiedziała właśnie swój pierwszy album z muzyką medytacyjną. (Fot. materiały prasowe)
Alanis Morisette zapowiedziała właśnie swój pierwszy album z muzyką medytacyjną. (Fot. materiały prasowe)
Pamiętacie Alanis Morisette, ikonę muzyki lat 90., autorkę radiowego przeboju „Ironic”? Kanadyjska artystka zapowiedziała właśnie swój pierwszy album medytacyjny „the storm before the calm”.

Od 1995 roku Alanis Morissette jest jedną z najważniejszych artystek wykonujących muzykę popularną. Intymne teksty i charakterystyczne melodie pozwoliły jej zdobyć uznanie krytyków i fanów na całym świecie. Po debiucie „Jagged Little Pill” wydała dziewięć kolejnych eklektycznych albumów. Ostatni, zatytułowany „Such Pretty Forks In The Road”, ukazał się w lipcu 2020 roku i spotkał się z entuzjastycznymi recenzjami.

Poza swoją muzyczną działalnością artystka walczy o prawa kobiet oraz szerzy wiedzę na temat fizycznego i psychicznego zdrowia. Od 2016 roku nagrywa comiesięczne podcasty „Conversation with Alanis Morissette”, w których rozmawia z autorami książek, lekarzami, edukatorami i terapeutami, poruszając tematykę psychospołeczną. W 2019 roku zaprezentowała swój spektakl na Broadwayu. Wraz z Harville Hendrixem, Johnem Gottmanem, Sue Johnson i dr. Danem Siegelem Alanis założyła też organizację Relationships First, która umożliwia ludziom komunikowanie się bez krytyki, słuchanie bez oceniania i łączenie się poprzez różnice między nimi. Wygłaszała wykłady na różnych wydarzeniach, w tym na konferencji Evolution of Psychotherapy Conference i 1440 Multiversity, gdzie badała „pozostawanie w kontakcie ze sobą, duchem i innymi”.

Ostatnio kanadyjska artystka zaskoczyła wszystkich i zapowiedziała swój pierwszy album z muzyką medytacyjną „the storm before the calm”, na którym poprowadzi fanów przez 11 różnych medytacji stworzonych wspólnie z amerykańskim producentem i multiinstrumentalistą Davem Harringtonem. Wraz z ogłoszeniem Alanis zaprezentowała pierwszy utwór z albumu „safety—empath in paradise”.

– Medytowanie uspokaja moje wnętrze do takiego stopnia, w którym mam dostęp do pomysłów, wizji i inspiracji – słyszę własne „ja”. Muzyka jest dla mnie w pewnym sensie portalem, zaproszeniem do stanu, w którym normalnie się nie znajduję. Nagranie płyty zapewniło mi możliwość kontaktu i odpowiedzialności podczas pandemii, kiedy czułam, że po prostu zniknę i odpłynę – wyznaje Morisette.

Album „the storm before the calm” zostanie również wydany w wiodącej aplikacji zdrowia psychicznego Calm. Platforma będzie obsługiwać wszystkie jedenaście utworów do streamingu na żądanie. Fani mogą teraz pobrać Calm na iOS i Androida oraz otrzymać 7-dniowy bezpłatny okres próbny dla nowych subskrybentów. Choć wydawnictwo ukaże się dopiero 17 czerwca, płyta dostępna jest już w przedsprzedaży.

Alanis Morissette niedawno ogłosiła nowe daty koncertów w ramach światowej trasy koncertowej z okazji 25-lecia „Jagged Little Pill”. Nowe daty są następstwem wyprzedanej przez Alanis trasy, która była również jedną z najlepszych tras na świecie w 2021 roku (ponad 500 tys. sprzedanych biletów). W północnoamerykańskiej części trasy do Alanis dołączy specjalny gość – zespół Garbage. Podczas europejskich koncerów towarzyszyć jej będzie brytyjska artystka folkowa Beth Orton.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze