1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Oppenheimer” – pierwszy zwiastun nowego filmu Christophera Nolana już w sieci

Cillian Murphy w tytułowej roli filmu „Oppenheimer” (Fot. materiały prasowe)
Cillian Murphy w tytułowej roli filmu „Oppenheimer” (Fot. materiały prasowe)
Wytwórnia Universal Pictures zaprezentowała pierwszy zwiastun filmu „Oppenheimer”. To najnowsze dzieło Christophera Nolana, które będzie miało swoją premierę w 2023 roku.

„Oppenheimer” to dramat biograficzny opowiadający historię Roberta Oppenheimera, amerykańskiego fizyka i dyrektora naukowego Projektu Manhattan – trwającego w czasie II wojny światowej przedsięwzięcia mającego na celu opracowanie pierwszej broni atomowej. Z tego właśnie powodu mężczyzna nazywany jest ojcem bomby atomowej. Za scenariusz filmu odpowiada sam Nolan, który napisał go, opierając się na książce „Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera” Kaia Barda i Martina J. Sherwina.

W rolę główną wcieli się Cillian Murphy. Oprócz niego w filmie zobaczymy szereg gwiazd, wystąpią w nim między innymi: Matt Damon, Florence Pugh, Rami Malek, Gary Oldman, Robert Downey Jr., Emily Blunt, Josh Hartnett, Casey Affleck, Benny Safdie, Dane DeHaan, Jack Quaid, Matthew Modine, Alden Ehrenreich, David Dastmalchian i Kenneth Branagh.

Światowa premiera filmu „Oppenheimer” zaplanowana jest na 21 lipca 2023 roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze