1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Powiew nowoczesności w świecie Sherlocka Holmesa. „Enola Holmes 2” już na Netflixie

Kadr z filmu „Enola Holmes 2” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z filmu „Enola Holmes 2” (Fot. materiały prasowe)
Przygodowy kryminał dla całej rodziny opowiadający historię siostry słynnego Sherlocka Holmesa jest już dostępny na platformie Netflix. Film „Enola Holmes 2” w miniony weekend był najchętniej oglądaną produkcją na platformie, zbiera też pozytywne recenzje. O czym opowiada?

„Enola Holmes 2” to druga część przygód siostry Sherlocka Holmesa z Millie Bobby Brown i Henrym Cavillem w rolach głównych. Pierwsza miała swoją premierę we wrześniu 2020 roku. Widzowie poznali wtedy zupełnie nową bohaterkę z uwielbianej serii o Sherlocku Holmesie – jego młodszą siostrę. Enola jest ponadprzeciętnie inteligentna i śmiało przeciwstawia się dawno przyjętym normom, wobec których mężczyźni górują nad kobietami w niemal każdej kwestii. Staje się więc niejako symbolem zmian społecznych. I choć dziewcyzna nie była bohaterką książek Arthura Conan Doyle'a, jej pojawienie się w serii książek dla młodych dorosłych Nancy Springer z 2006 roku, a później na ekranach całego świata, tchnęło w serię przygód Sherlocka Holmesa zupełnie nowego, nowoczesnego ducha.

W pierwszej części 16-latka wyruszyła na poszukiwanie swojej zaginionej matki, by tym samym rozwijać swoje umiejętności detektywistyczne. Finalnie okazała się sprytniejsza od swojego brata Sherlocka i natrafiła na trop spisku, który mógł odmienić historię ludzkości.

Kadr z filmu „Enola Holmes 2” (Fot. materiały prasowe) Kadr z filmu „Enola Holmes 2” (Fot. materiały prasowe)

W filmie „Enola Holmes 2” tytułowa bohaterka idzie w ślady sławnego brata – zostaje prywatną detektywką i otwiera własną agencję, by szybko przekonać się, że życie kobiety detektywa to nie bułka z masłem. Akceptując surowe realia dorosłości, postanawia zamknąć swój biznes, gdy nagle zjawia się sprzedawczyni zapałek bez grosza przy duszy i daje jej pierwsze zlecenie z prawdziwego zdarzenia. Pragnie znaleźć swoją siostrę, lecz sprawa okazuje się o wiele bardziej zagmatwana i rzuca Enolę w nieznane rejony – od niepokojących londyńskich fabryk przez kolorowe sale koncertowe po najwyższe kręgi społeczne, nie wspominając o słynnym domu pod Baker Street 221B. Wpadłszy w sidła złowrogiego spisku, Enola musi zwrócić się o pomoc do dawnych przyjaciół – w tym samego Sherlocka – by rozwikłać tajemnicę.

Kadr z filmu „Enola Holmes 2” (Fot. materiały prasowe) Kadr z filmu „Enola Holmes 2” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z filmu „Enola Holmes 2” (Fot. materiały prasowe) Kadr z filmu „Enola Holmes 2” (Fot. materiały prasowe)

W tytułowej i głównej roli filmu „Enola Holmes 2” występuje świetna Millie Bobby Brown. U jej boku, jako Sherlock Holmes, pojawia się Henry Cavill. W pozostałe role wcielili się między innymi: David Thewlis, Louis Partridge, Susan Wokoma, Adeel Akhtar, Sharon Duncan-Brewster i Helena Bonham Carter.

Kontynuację przygód Enoli Holmes wyreżyserował Harry Bradbeer, odpowiedzialny również za pierwszą część filmu. Za scenariusz odpowiada z kolei Jack Thorne. Producentami filmu są Mary Parent, Alex Garcia, Ali Mendes, Millie Bobby Brown i Robert Brown, a producentami wykonawczymi Joshua Grode, Michael Dreyer, Paige Brown, Jane Houston, Harry Bradbeer i Jack Thorne. Film powstał na podstawie serii książek Nancy Springer z cyklu „Enola Holmes”.

Film „Enola Holmes 2” można już oglądać na platformie Netflix.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze