1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Filmy z Gerardem Butlerem – 5 propozycji na weekend

Filmy z Gerardem Butlerem – 5 propozycji na weekend

Gerard Butler na rozdaniu Hollywoodzkich Nagród Filmowych w 2014 (Fot. Danny Moloshok/Reuters/Forum)
Gerard Butler na rozdaniu Hollywoodzkich Nagród Filmowych w 2014 (Fot. Danny Moloshok/Reuters/Forum)
Długie weekendy szczególnie sprzyjają seansom filmowym. Zwłaszcza gdy za oknem deszcz i ziąb. Jeśli szukacie produkcji, które rozerwą was w listopadowy wieczór, mamy dla was ciekawe filmy z Gerardem Butlerem.

Gerard Butler to szkocki aktor, któremu żaden gatunek filmowy nie jest straszny. Występował m.in. w filmach akcji, thrillerach, filmach historycznych, przygodowych, fantastycznych, a nawet w komediach romantycznych. Z okazji zbliżających się urodzin aktora – 13 listopada – przypominamy filmy z Gerardem Butlerem, które najbardziej nam się spodobały i które mogą stanowić dobrą listopadową rozrywkę.

Gerard Butler – najlepsze filmy z jego udziałem

„Dorwać byłą”

Zestawienie „filmy z Butlerem” rozpoczniemy klasykiem z 2010 roku, czyli komedią romantyczną „Dorwać byłą” w reżyserii Andy’ego Tennata. To lekka i przyjemna pozycja na wieczór, w której obok Butlera zobaczymy Jennifer Aniston. Gerard Butler wciela się w rolę Milo Boyda – byłego policjanta i łowcę nagród, który chętnie przygarnie 5000 dolarów. Jedyne, co musi zrobić, to… doprowadzić do aresztu byłą żonę Nicole, która zniknęła po zwolnieniu za kaucją po tym, jak została zatrzymana za napaść na funkcjonariusza. Z pozoru proste zadanie okazuje się nieco trudne do wykonania, bo Nicole wcale tak łatwo się nie podda. Sprawy się komplikują, gdy okazuje się, że nie tylko Milo poluję na eksżonę…

„Brzydka prawda”

Pozostając w kręgu komedii romantycznych, polecamy także „Brzydką prawdę” z 2009 roku w reżyserii Roberta Luketica. To opowieść o szalonej wojnie płci. Abby (Katherine Heigl) to producentka porannego programu telewizyjnego, która ma spore oczekiwania wobec mężczyzn. Mike (Butler) z kolei próbuje jej udowodnić, że mężczyźni chcą tylko jednego. Aby rozstrzygnąć, kto ma rację, Abby zgadza się wziąć udział w eksperymencie Mike’a, który prowadzi do nieoczekiwanych efektów. Dobra dawka humoru gwarantowana.

„P.S. Kocham cię”

Filmy z Gerardem Butlerem to także melodramaty, jak „P.S. Kocham cię”, który powstał na podstawie powieści Cecelii Ahern. Opowiada historię Holly (Hilary Swank) i Gerry’ego (butler) – bratnich dusz, które były razem od dziecka. Do czasu… Gdy Gerry umiera, życie Holly roztrzaskuje się na milion kawałków. Jednak chociaż mężczyzny jej życia nie ma obok, wraca do niej w listach, w których próbuję wprowadzić ją w nowe życie – bez niego. Holly ma do wykonania różne zadania, które pokażą jej, że życie bez Gerry'ego u boku nadal może być piękne. Każdy liścik kończy się podpisem „P.S. Kocham cię”. Jeśli macie ochotę uronić kilka łez – bez wahania sięgnijcie po tę pozycję.

„300”

Kolejny na liście „Gerard Butler – filmy” jest znany wielu osobom „300”. Film w reżyserii Zacka Snydera został party na uhonorowanej wieloma nagrodami powieści graficznej „300” autorstwa Franka Millera. Jest to opowieść o jednym z najistotniejszych momentów wojny grecko-perskiej pod Termopilami (w 480 r. p.n.e.). To właśnie wtedy 300 Spartan pod wodzą króla Leonidasa I (w filmie Gerard Butler) stawiło w opór w wąskim przesmyku perskiemu królowi Kserksesowi i jego ogromnej armii. Rozegrała się bitwa, która przeszła do historii jako symbol męstwa i poświęcenia.

„Olimp w ogniu”

Filmy z Butlerem to także filmy akcji. Jednym z nich jest „Olimp w ogniu” z 2013 roku w reżyserii Anoine’a Fuqui. Gerard Butler wciela się tu w rolę Mike’a Banninga, czyli ochroniarza prezydenta Stanów Zjednoczonych Benjamina Ashera. Niestety szybko zostaje zdegradowany, kiedy w wypadku ginie pierwsza dama. Na szczęście Mike ma szansę znów wrócić do służby, kiedy koreańscy terroryści opanowują Biały Dom i biorą zakładników – w tym Ashera. Banning jest jedyną nadzieję nie tylko prezydenta, lecz także całego kraju. A jeśli ta pozycja wam się spodoba, obejrzyjcie także „Londyn w ogniu” oraz „Świat w ogniu”, które chociaż nie bezpośrednio powiązane, łączą się ze sobą, a jednym z ich wspólnych mianowników jest Mike Banning.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze