1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Wpraw się w bożonarodzeniowy nastrój. Nowe świąteczne filmy i seriale na HBO Max i Netflix

Wpraw się w bożonarodzeniowy nastrój. Nowe świąteczne filmy i seriale na HBO Max i Netflix

Kadr z filmu „Jeszcze przed świętami” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z filmu „Jeszcze przed świętami” (Fot. materiały prasowe)
Pragniecie poczuć klimat nadchodzących świąt? Netflix i HBO Max, jak co roku, przygotowały dużą dawkę świątecznych filmów i seriali. Wybrałyśmy spośród nich najciekawsze nowości.

Nowe świąteczne filmy i seriale na Netflixie

Filmy:

„Dziennik Noel”

Wzruszający, lekko przewidywalny, momentami smutny, ale jednocześnie bardzo przyjemny. „Dziennik Noel” opowiada historię autora bestsellerowych książek, Jake'a Turnera (Justin Hartley), który odwiedza w Boże Narodzenie posiadłość swojej dawno niewidzianej matki. Odkrywa tam pamiętnik skrywający sekrety dotyczące jego samego oraz Rachel (Barrett Doss) — młodej i intrygującej kobiety, która również ma własną misję do spełnienia. Jake i Rachel wspólnie postanawiają zmierzyć się z przeszłością i odkrywają zupełnie zaskakującą przyszłość.

Film jest już dostępny na Netflixie.

„Jeszcze przed świętami”

Kadr z filmu „Jeszcze przed świętami” (Fot. materiały prasowe) Kadr z filmu „Jeszcze przed świętami” (Fot. materiały prasowe)

Polska komedia romantyczna z Moniką Frajczyk i Piotrem Packiem w głównych rolach. Kiedy w Wigilię ktoś złośliwie zamienił paczki z prezentami, trzydziestoletnia kurierka samotnie wychowująca syna musi uratować święta mieszkańcom miasta. Na swojej trasie spotyka wyjątkowo namolnego klienta, któremu zależy na jak najszybszym odzyskaniu swojej przesyłki.

Film jest już dostępny na Netflixie.

„Niezapomniane święta”

Lekkie kino dla fanów świątecznych historii z miłością w tle. Tuż przed świętami świeżo zaręczona rozpieszczona spadkobierczyni hotelu (Lindsay Lohan) ulega wypadkowi na stoku narciarskich i traci pamięć. Z pomocą przychodzą jej przystojny właściciel górskiej chaty (Chord Overstreet) i jego nad wiek rozwinięta córka. W roli głównej dawno niewidziana Lindsay Lohan, a obok niej między innymi: Olivia Pérez, Chord Overstreet i Jack Wagner.

Film jest już dostępny na Netflixie.

„Święta z tobą”

Film, który sprawdzi się jako świąteczne giulty pleasure. Wypalona gwiazda popu Angelina ucieka do małego miasteczka w stanie Nowy Jork, aby spełnić marzenie młodej fanki. Tam znajduje nie tylko inspirację do ożywienia swojej kariery, ale też szansę na prawdziwą miłość. W rolach głównych Aimee Garcia i Freddie Prinze Jr.

Film jest już dostępny na Netflixie.

„Murderville: Kto zabił Mikołaja”

Produkcja oparta na uhonorowanym nagrodą BAFTA serialu BBC3 „Murder in Successville”. Starszy detektyw Terry Seattle (Will Arnett) powraca, by rozwikłać sprawę wielkiej wagi. Wraz z gościnnie występującymi gwiazdami Jasonem Batemanem i Mayą Rudolph musi schwytać zabójcę… Świętego Mikołaja. Jest jednak pewien haczyk – Jason Bateman i Maya Rudolph nie dostali scenariusza i nie mają pojęcia, co im się przydarzy. Wraz z Terrym Seattle będą musieli improwizować, by rozwiązać sprawę, w której czeka wiele niespodzianek.

Premiera 15 grudnia na Netflixie.

Seriale:

„Nienawidzę świąt”

Włoska świąteczna komedia romantyczna w formie miniserialu – pierwsza taka produkcja na platformie Netflix. Pielęgniarka singielka okłamuje rodzinę, że ma chłopaka, po czym rozpoczyna desperackie poszukiwania partnera na święta. Ma na to tylko 24 dni. W roli głównej Pilar Fogliati.

Premiera 7 grudnia na Netflixie.

„Świąteczna burza”

Serial dramatyczny w świątecznym klimacie. Jest grudzień 2022 roku. Grupa ludzi dociera na lotnisko w Oslo. Niektórzy chcą powitać bliskich, inni wracają do domów i rodzin, a niektórzy chcą uciec przed świętami. Ich świąteczne drogi się komplikują, gdy okazuje się, że wszyscy utknęli na lotnisku. Nieoczekiwanie spędzają więc w swoim towarzystwie ostatnie godziny poprzedzające święta.

Premiera 16 grudnia na Netflixie.

Nowe świąteczne filmy na HBO Max

Filmy:

„Świąteczna tajemnica”

Komedia świąteczna dla całej rodziny. „Świąteczna tajemnica” to historia chłopca, który sto lat temu w Pleasant Bay w stanie Oregon odkrył magiczne dzwonki Świętego Mikołaja, przynosząc dobrobyt i spokój małemu miasteczku. Teraz, zaledwie kilka dni przed Bożym Narodzeniem, dzwonków brakuje, a grupa nieustraszonych dzieciaków musi znaleźć dzwoneczki i przywrócić świąteczną magię Shelter Bay i jej mieszkańcom.

Film jest już dostępny w HBO Max.

„Świąteczne Harmony”

Coś dla fanów filmów muzycznych. Piosenkarka i autorka tekstów dostaje od losu szansę i wyrusza w podróż na drugi koniec kraju, aby spełnić swoje marzenia. Dociera jednak tylko do Harmony Springs w Oklahomie, gdy jej fundusze i pomysły nagle się kończą. Postanawia więc tam przygotować wymarzony występ wigilijny, a pomaga jej lokalny majsterkowicz, Jeremy.

Film jest już dostępny w HBO Max.

„Święta na farmie”

Clementine Jones jest australijską autorką, której autobiograficzna książka o życiu na farmie w Queensland zostaje przyjęta przez wielkie wydawnictwo London & London. Prawda jest jednak taka, że „Clementine” to tak naprawdę Emmy Jones, kobieta z Nowego Jorku, która oparła fabułę książki na dziennikach swojej zmarłej matki. Kiedy wydawca ogłasza, że przed podpisaniem umowy przyjedzie do Australii poznać „Clementine”, Emmy musi działać...

Premiera 23 grudnia na HBO Max.

„Świąteczny prezent pod choinkę”

Dorosły już Ralphie powraca w kontynuacji świątecznego hitu „Prezent pod choinkę”. Tym razem bohater już jako ojciec musi poradzić sobie ze świętami Bożego Narodzenia i wszystkim, co się z nimi wiąże. W roli głównej Peter Billingsley.

Film jest już dostępny w HBO Max.

„8-bitowe święta”

Zabawne i szczere spojrzenie na przygody z czasów dzieciństwa. Akcja tej opowieści rozgrywa się na przedmieściach Chicago pod koniec lat 80., a jej bohaterem jest dziesięcioletni Jake Doyle, który stara się zdobyć na Boże Narodzenie najnowszy i najlepszy system gier wideo. W filmie występują między innyumi: Neil Patrick Harris i Winslow Fegley jako dorosły i młody Jake, June Diane Raphael, David Cross i Steve Zahn.

Film jest już dostępny w HBO Max.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze