1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Tureckie seriale po polsku – 7 tytułów dostępnych online

Tureckie seriale po polsku – 7 tytułów dostępnych online

Kadr z tureckiego serialu „Atiye” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z tureckiego serialu „Atiye” (Fot. materiały prasowe)
Seriale tureckie wciąż cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością. Zaczęło się od „Wspaniałego stulecia” i „Grzechu Fatmagul”, które widzowie pokochali za historie inspirowane prawdziwymi wydarzeniami, wątki miłosne i nieoczekiwane zwroty akcji. Teraz dostępnych w języku polskim tureckich seriali można znaleźć dużo więcej. Oto nasz wybór tytułów, które obejrzycie online.

„O północy w Pera Palace”

Gdzie można oglądać tureckie seriale po polsku? Na przykład na platformie Netflix, która oferuje kilka świetnych tureckich produkcji. „O północy w Pera Palace” to opowieść o losach młodej dziennikarki, Esry, której zlecono napisanie artykułu o legendarnym stambulskim hotelu Pera Palace. Gdy kobieta zabiera się do pracy, przypadkowo odkrywa, że jeden z pokoi hotelowych stanowi portal do roku 1919. Esra trafia do przeszłości i zostaje wciągnięta w sam środek politycznego spisku przeciwko ojcu nowoczesnej Turcji – Mustafie Kemalowi Atatürkowi. Wspólnie z Ahmetem, dziwacznym kierownikiem hotelu, Esra musi zadbać o to, by historia potoczyła się odpowiednim torem i by nic nie zagroziło przyszłości kraju. Stambuł roku 1919 to jednak niebezpieczne miejsce, a gdy kobieta poznaje Halita – przystojnego i tajemniczego właściciela najbardziej szalonego klubu w mieście – zdaje sobie sprawę, że nic nie jest takim, jakim się zdaje, i że nikt nie jest tym, za kogo się podaje. Serial jest adaptacją nagradzanego reportażu Charlesa Kinga o tym samym tytule.

Serial „O północy w Pera Palace” jest do obejrzenia na Netflixie.

„Mehmed zdobywca”

Seriale tureckie po polsku znajdziecie również w ofercie TVP vod. Jednym z nich jest „Mehmed zdobywca”. To historia osadzona w 1451 roku. Po otrzymaniu wiadomości o śmierci ojca Mehmed wyrusza z Manisy do stolicy w Edirne, mając w głowie jeden cel… podbicie Konstantynopola. Na drodze do jego realizacji czekają jednak na niego poważne przeszkody. Starożytne miasto wielokrotnie było oblegane, ale żadne armaty nie zdołały skruszyć jego murów, a żaden wrogi statek nie zdołał przedostać się przez gigantyczny łańcuch zagradzający dostęp do zatoki Złoty Róg. Jeśli więc Mehmed zdecyduje się zdobyć miasto, będzie musiał zmierzyć się nie tylko z imperium bizantyjskim i stojącym za nim chrześcijańskim światem, ale również z opozycją w swoim kraju w osobie potężnego wezyra Halila Pashy. Wielki Sułtan, wykazując się mądrością i dojrzałością wykraczającą poza swój młody wiek, dzięki strategicznemu geniuszowi i wierze w zwycięstwo pokonuje jednak wszelkie przeszkody. Dwa lata po wstąpieniu na tron rozpoczyna oblężenie miasta i po 53 dniach dokonuje niemożliwego i zdobywa Konstantynopol. Spełniając swoje największe marzenie, na zawsze zapisuje się w historii. Po tym dniu sułtan Mehmed Khan, znany jako Zdobywca, otwiera nową epokę i kładzie fundamenty pod wielkie imperium, które przetrwa wieki. „Mehmed zdobywca” to turecki serial, który z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom historycznych produkcji.

Serial „Mehmed zdobywca” jest do obejrzenia online na TVP vod.

„Zapukaj do moich drzwi”

Historia nieco banalna, ale wciągająca i chwytająca za serce. „Zapukaj do moich drzwi” to serial romantyczny, którego główną bohaterką jest Eda, pochodząca z biednej rodziny dziewczyna, która pilnie się ucząc, chce walczyć o dobrą przyszłość. Jej losy krzyżują się z bogatym Serkanem Bolat, przez którego traci międzynarodowe stypendium edukacyjne. Mężczyzna oferuje jej przywrócenie stypendium, pod warunkiem że będzie udawać jego narzeczoną przez dwa miesiące. Eda zmuszona jest przyjąć tę ofertę. Po niedługim czasie między parą wybucha namiętny romans pełen trudnych decyzji. „Zapukaj do moich drzwi” to idealna propozycja dla wszystkich, którzy uwielbiają tureckie seriale z romansem w tle.

Serial „Zapukaj do moich drzwi” jest do obejrzenia online na Play Now.

„Miłosne potyczki”

Kolejny turecki serial miłosny, który pokochały miliony widzów. „Miłosne potyczki” to historia młodej dziewczyny z prowincji, Hayat, która właśnie skończyła studia i szuka pracy w Stambule, bo nie chce wracać do rodzinnego domu. Przypadkowo na ulicy spotyka mężczyznę, z którym wszczyna kłótnię. Dociera na rozmowę o pracę, a tam okazuje się, że właśnie ubiega się o stanowisko asystentki poznanego w niemiłych okolicznościach Murata. Zostaje przyjęta do pracy, a między młodymi ludźmi zaczyna iskrzyć.

Serial „Miłosne potyczki” jest do obejrzenia online na TVP vod.

„Love 101”

Dobre tureckie seriale oferuje również platforma Netflix. Jednym z najpopularniejszych jest „Love 101”, którego akcja dzieje się w latach 90. w Stambule. To historia pięciorga uczniów, którzy próbują połączyć w parę ich ulubioną nauczycielkę i nowego trenera koszykówki. Wszystko po to, by zapobiec wyjazdowi kobiety z miasta. To serial o miłości, przyjaźni, szacunku i pokonywaniu trudności, który docenią nie tylko nastolatkowie.

Serial „Love 101” jest do obejrzenia na Netflix.

„Atiye”

Serial opowiada historię Atiye, która jest młodą i piękną malarką wiodącą wręcz idealne życie w Stambule. Ma kochającą rodzinę, bogatego chłopaka i niebawem chce otworzyć swoją pierwszą indywidualną wystawę. Jej życie diametralnie się zmienia wraz z odkryciem dokonanym w najbardziej starożytnej świątyni na Ziemi, Göbekli Tepe. Archeolog Erhan odkrywa w ruinach symbol, który w bardzo tajemniczy sposób łączy Atiye z Göbekli Tepe. Kobieta postanawia więc odkryć tajemnice swojej przeszłości ukryte w starożytnych ruinach.

Serial „Atiye” jest do obejrzenia na Netflixie.

„Fatma”

Coś dla fanów kryminalnych historii. Fatma jest zwykłą sprzątaczką, która poszukuje zaginionego męża, Zafera. Pewnego dnia wskutek dramatycznych wydarzeń, nieoczekiwanie dla samej siebie, popełnia morderstwo. I tak staje się zabójczynią, której o to nikt nie podejrzewa – każdy widzi w niej bowiem jedynie „panią do sprzątania”.

Serial „Fatma” do obejrzenia na Netflix.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze