1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Joanna Kulig w filmie z Alem Pacino i Michaelem Keatonem

Joanna Kulig w filmie z Alem Pacino i Michaelem Keatonem

Joanna Kulig (Fot. Krzysztof Jarosz/Forum)
Joanna Kulig (Fot. Krzysztof Jarosz/Forum)
Co nowego u Joanny Kulig? Polska aktorka zakończyła właśnie pracę nad kolejnym międzynarodowym projektem, w którym zagrała u boku Michaela Keatona i Ala Pacino. Obraz trafi na ekrany kin w 2023 roku.

Rola w nominowanej do Oscara „Zimnej Wojnie” Pawła Pawlikowskiego zapewniła Joannie Kulig nie tylko masę nagród oraz wyrazy uznania ze strony krytyków, ale także otworzyła drzwi do międzynarodowej kariery. Od tego czasu polska aktorka zagrała m.in. w serialu „The Eddy” Damiena Chazelle’a [twórcy głośnego „La La Land” – przyp. red.], francuskim dramacie „Kompromat” oraz amerykańskiej komedii „She Came To Me”, w której wystąpiła u boku Anne Hathaway (premiera w 2023 roku). W ostatnim czasie Kulig pracowała również nad projektem „Knox Goes Away” u boku dwóch wybitnych hollywoodzkich aktorów: Michaela Keatona oraz Ala Pacino.

Thriller noir „Knox Goes Away” to drugi film, po „Zabójczym dżentelmenie”, wyreżyserowany przez Michaela Keatona. Aktor znany widzom z takich filmów, jak „Batman”, „Spotlight”, „Birdman” czy „McImperium”, stanął w nim po obu stronach kamery, a do udziału w projekcie zaprosił największe gwiazdy, w tym między innymi samego Ala Pacino („Ojciec chrzestny”, „Zapach kobiety”, „Człowiek z blizną”, „Adwokat diabła”). W pozostałych rolach, oprócz wspomnianej wcześniej Joanny Kulig, wystąpili: James Marsden („Zaczarowana”), Marcia Gay Harden („Pollock”) i Suzy Nakamura („Evan Wszechmogący”), a także Ray McKinnon („Księgowy”), John Hoogenakker („Lekomania”) i Lela Loren („Power”).

Głównym bohaterem obrazu jest grany przez Keatona John Knox, płatny zabójca, u którego zdiagnozowano szybko postępującą demencję. Przed śmiercią mężczyzna próbuje odkupić swoje winy i naprawić relację z dorosłym synem, z którym przez lata nie utrzymywał kontaktu. Aby do niego dotrzeć, Knox będzie musiał wygrać wyścig nie tylko z czasem i depczącymi mu po piętach policjantami, ale także z własnym, coraz mniej sprawnym umysłem.

Film ma trafić na ekrany kin w 2023 roku, jednak dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze