1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Netflix na koniec roku – nowe filmy i seriale, które warto obejrzeć w trakcie świątecznej przerwy

Netflix na koniec roku – nowe filmy i seriale, które warto obejrzeć w trakcie świątecznej przerwy

Daniel Craig jako detektyw Benoit Blanc w filmie „Glass Onion” z serii „Na noże” (Fot. materiały prasowe)
Daniel Craig jako detektyw Benoit Blanc w filmie „Glass Onion” z serii „Na noże” (Fot. materiały prasowe)
Na koniec roku Netflix przygotował szereg premier z myślą o widzach w każdym wieku i o różnych upodobaniach. W ofercie znalazły się m.in. produkcje dla tych, którzy uwielbiają jakościowe kino z rozmachem i gwiazdorską obsadą, wciągające historie dla całej rodziny, ale też lekkie i zabawne opowieści, które pozwalają odciąć się od codziennej szarości. Sprawdźcie, jakie filmy i seriale szczególnie warto zobaczyć.

„Kraina Snów”

Gdy ojciec Nemo zostaje uznany za zaginionego, życie dziewczyny staje na głowie. Zostaje ona wysłana do miasta, gdzie ma zamieszkać ze swoim wujem. Za dnia zmaga się z nową szkołą, ale nocami przenosi się do fantastycznej krainy snów. Tam zaprzyjaźnia się z Flipem, wyjętym spod prawa przemiłym ekscentrykiem, który zostaje jej partnerem i przewodnikiem. Razem wyruszają w niesamowitą podróż, aby przemierzać sny i uciekać przed koszmarami z nadzieją, że Nemo ponownie ujrzy ojca.

„Guillermo del Toro: Pinokio”

Nagrodzony Oscarem reżyser Guillermo del Toro i mistrz animacji poklatkowej Mark Gustafson przedstawiają własną wersję klasycznej powieści Carlo Collodiego o drewnianej kukiełce. Ten wzruszający musical opowiada o fantastycznych przygodach Pinokia, który przekracza granice i odkrywa cudowną moc miłości.

„Wednesday”

Przepełniona zjawiskami paranormalnymi opowieść detektywistyczna osadzona w czasie, gdy Wednesday Addams pobiera nauki w Akademii Nevermore. Bohaterka próbuje zapanować nad swoimi nowo odkrytymi mocami, powstrzymać mordercze siły terroryzujące okolicę oraz rozwiązać nadnaturalną zagadkę, której częścią ćwierć wieku temu stali się jej rodzice. Zobaczymy też, jak Wednesday odnajdzie się w gąszczu relacji z innymi uczniami.

„Glass Onion: Film z serii »Na noże«”

W drugiej części filmu „Na noże” nieustraszony detektyw Benoit Blanc trafia do luksusowej rezydencji na pewnej greckiej wyspie, aby rozwikłać zagadkę kolejnego morderstwa. Tam poznaje bardzo różnorodną i niezwykle barwną grupę znajomych, którzy zebrali się, jak co roku, na zaproszenie miliardera Milesa Brona. Każdy z bohaterów ma swoje tajemnice, kłamstwa i motywacje, więc każdy jest podejrzany. Premiera: 23 grudnia.

„Emily w Paryżu”

Rok po przeprowadzce do Paryża Emily znajduje się na rozdrożu w praktycznie każdym aspekcie swojego życia. Mając do wyboru dwie zupełnie różne ścieżki, będzie musiała zdecydować, jak daleko sięga jej lojalność, zarówno na polu zawodowym, jak i uczuciowym. Będzie musiała też rozważyć, co to oznacza dla jej przyszłości we Francji, nie ustając przy tym w doświadczaniu kolejnych zaskakujących przygód, jakich dostarcza życie w Paryżu. Premiera: 21 grudnia.

Źródło: materiały prasowe Netflix

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze