1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Ty” – serial inny niż wszystkie. O czym opowiada?

(Fot. materiały prasowe Netflix)
Z pozoru miły chłopak pracujący w księgarni. W rzeczywistości stalker ze skłonnościami psychopatycznymi. Poznajcie Joe Goldberga, głównego bohatera netflixowego serialu „Ty”/„You”.

O czym jest serial „Ty”/„You” Netflixa?

„Witaj, kim jesteś? Prawdopodobnie studentką. Masz luźną bluzkę, nie przyszłaś na podryw, ale bransolety hałasują. Lubisz przykuwać uwagę. Działa. Przeszukujesz dział beletrystyki. Litery od F do K. Nie jesteś zahukaną nimfą, która nie kończy czytać Faulknera. Zbyt opalona jak na Kinga. Czyją książkę wybierzesz? Jesteś skruszona, jakbyś się wstydziła dobrych manier. I pierwszy raz słyszę twój głos” – tak rozpoczyna się pierwszy odcinek pierwszego sezonu serialu „Ty” („You”). Słowa te wypowiada Joe, który prowadzi nas przez cały serial, dokładnie informując, co dzieje się w jego głowie. Opis jest reakcją na Guinevere Beck, młodą studentkę i aspirującą pisarkę, która pewnego dnia pojawia się w życiu Joego. I która staje się jego obsesją.

„Ty” – serial telewizyjny, który zaskakuje

Serial „You” Netflix to luźna adaptacja powieści o tym samym tytule autorstwa Caroline Kepnes. Jest to produkcja będąca dramatem kryminalnym i thrillerem psychologicznym w jednym. Przez trzy sezony (wkrótce premiera czwartego!) śledzimy poczynania Joe Goldberga (Penn Badgley), który w imię miłości zdolny jest do wszystkiego.

W pierwszym sezonie obserwujemy wspominaną już obsesję na punkcie Beck (Elizabeth Lail), a także odkrywamy przeszłość mężczyzny. Odcinek po odcinku poznajemy życie i umysł pozornie miłego i ułożonego człowieka, który okazuje się… psychopatą.

(Fot. materiały prasowe Netflix)

Akcja serialu dzieje się w Nowym Jorku. Joe Goldberg pracuje w małej księgarni. To bardzo oczytany i elokwentny mężczyzna, który poszukuje miłości. Beck z kolei nie wie dokładnie, czego chce od życia, jest nieco zagubiona. Łaknąc miłości i akceptacji oraz podążając za pasją, pojawia się w życiu Joe, który od pierwszej chwili zostaje nią zauroczony.

Z odcinka na odcinek poznajemy historię ich miłosnej relacji. Jednak jesteśmy świadkami czegoś jeszcze – tego, jak zakochany Joe skrupulatnie zbiera wszystkie informacje na temat Beck. Monitoruje jej media społecznościowe, notuje codzienne nawyki, a nawet śledzi ukochaną. Jej jawi się jako troskliwy, kochający chłopak. Widzowi z kolei jako stalker, psychopata, którego każdy kolejny krok jest nieprzewidywalny. Zauroczenie Joe szybko zmienia się w obsesję, a mężczyzna z rozmysłem i potajemnie usuwa każdą przeszkodę – i osobę – stojącą na drodze do ukochanej. Nic dziwnego, że serial tak bardzo trzyma w napięciu i nawet na chwilę nie pozwala się oderwać od ekranu, a 4. sezon „Ty” to jeden z najbardziej wyczekiwanych serialowych powrotów na platformie Netflix.

„Ty” – obsada

W pierwszym sezonie serialu twórców Grega Berlantiego i Sery Gamble możemy podziwiać wspomnianych już Penna Badgleya (znany przede wszystkim z serialu „Plotkara”) oraz Elizabeth Lail, obok których występują Luca Padovan, Zach Cherry, Shay Mitchell czy Ambyr Childers. Z kolei w drugim sezonie na ekranie pojawia się m.in. Jenna Ortega, ostatnio zyskująca popularność za sprawą serialu „Wednesday”, w którym wcieliła się w tytułową rolę.

Serial „Ty” – ile ma odcinków?

„Ty”, serial Netflix, jak na razie składa się z trzech sezonów po 10 odcinków, jednak nie będziemy zdradzać fabuły drugiego i trzeciego sezonu, żeby nie spojlerować zakończenia pierwszego. Po prostu sami musicie to obejrzeć – nie pożałujecie. A teraz jest do tego najlepsza okazja, ponieważ już 9 lutego 2023 roku na platformie Netflix pojawi się pierwsza część 4 sezonu. Drugą część będziemy mogli oglądać miesiąc później – 9 marca.

A w oczekiwaniu na dalsze przygody Joe Goldberga, sprawdźcie, co nowego u Emily Cooper – wczoraj bowiem miał premierę 3. sezon serialu „Emily w Paryżu”, który również gorąco polecamy.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze