1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Nago. Głośno. Dumnie.” – nowy serial HBO Max o polskich drag queens i performerkach burleski

„Nago. Głośno. Dumnie.” – nowy serial HBO Max o polskich drag queens i performerkach burleski

Kadr z serialu „Nago. Głośno. Dumnie.” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z serialu „Nago. Głośno. Dumnie.” (Fot. materiały prasowe)
„Nago. Głośno. Dumnie.” opowiada historię grupy indywidualistów, których łączy miłość do sceny i potrzeba opowiadania swojej historii ciałem. To pierwszy serial dokumentalny stworzony przez HBO Max, który zostanie pokazany przedpremierowo już pod koniec maja w trakcie 20. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Na platformie HBO Max będzie można go zobaczyć na początku czerwca.

Kim Lee, Betty Q, Twoja Stara, Pin up Candy, Red Juliette, Kali Katharsis, Gąsiu, Bunny de Lish i Hieemeras to drag queens i performerki burleski, a przy okazji wielcy indywidualiści. To, co ich łączy, to miłość do sceny i potrzeba opowiadania swojej historii ciałem. Postaci, które kreują, są owocem długich poszukiwań siebie oraz dowodem na to, że nawet swój największy kompleks można przekuć w największy walor. Społeczność, którą tworzą, pozwala im być tym, kim chcą. Niestety ta wolność ma swoją cenę. Dzisiejsza Polska to kraj, o którym coraz częściej mówi się w kontekście rasizmu, seksizmu i homofobii. Już trzeci rok z rzędu jest uznana za najbardziej homofobiczne państwo UE.

Historia serialu „Nago. Głośno. Dumnie.” skupia się wokół Pawła, szeregowego pracownika banku po czterdziestce, który towarzyszy swojemu chłopakowi Gąsiowi w podróży na słynny festiwal burleski w Pradze. Występ gwiazdy wieczoru, ikonicznej Dirty Martini, budzi w nim dawno uśpione marzenie o wyjściu na scenę. W obsadzie wystąpią między innymi: Kim Lee, Red Juliette, Betty Q, Bunny de Lish, Gąsiu, Hieemeras, Kali Katharsis, Pin up Candy, Twoja Stara i Silver Daddy.

Serial został wyreżyserowany i napisany przez duet kreatywny Dellfinę Dellert oraz Agnieszkę Mazanek. Za zdjęcia odpowiadają Weronika Bilska, Zuzanna Kernbach oraz Michał Sosna. Producentką z ramienia HBO Max jest Izabela Łopuch. Producentką wykonawczą HBO Max jest Hanka Kastelicova. Producentkami wykonawczymi reprezentującymi ZPR Media są: Ewa Latkowska i Katarzyna Sikorska-Jędral. Za dźwięk odpowiada Bart Putkiewicz, za montaż Paweł Długołęcki, Klaudia Kowalska, Maria Zuba, a za muzykę Jan Komar oraz Daniel Sałaciński.

„Nago. Głośno. Dumnie.” składa się z 5 odcinków. Premiera w HBO Max już 1 czerwca.

Źródło: materiały prasowe

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze