1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Pierwsze spojrzenie na finałowy sezon „The Crown”. Netflix opublikował zdjęcia z planu

Meg Bellamy jako Kate Middleton i Ed McVey jako książę William w szóstym sezonie popularnego serialu Netflixa „The Crown” (Fot. materiały prasowe Netflix)
Meg Bellamy jako Kate Middleton i Ed McVey jako książę William w szóstym sezonie popularnego serialu Netflixa „The Crown” (Fot. materiały prasowe Netflix)
Netflix opublikował pierwsze oficjalne zdjęcia z planu szóstego sezonu „The Crown”, popularnego serialu przedstawiającego historię życia i panowania Elżbiety II oraz politycznych i osobistych wydarzeń, które wpływały na jej rządy.

Inspirowany faktami serial „The Crown” przedstawia fabularyzowaną historię życia i panowania Elżbiety II oraz politycznych i osobistych wydarzeń, które wpływały na jej rządy. Produkcja stała się absolutnym hitem platformy, a po śmierci królowej sięgnęło po nią jeszcze więcej widzów. Serial docenili również krytycy – tytuł ma na koncie m.in. jedenaście nagród Emmy, siedem Złotych Globów i masę innych wyróżnień. Pierwszy sezon ukazał się na Netflixie w 2016 roku, natomiast jeszcze w tym roku na platformie znajdzie się finałowa odsłona serialu. Pierwsze nieoficjalne zdjęcia z planu nowych odcinków trafiły do sieci już w marcu bieżącego roku, jednak dopiero teraz Netflix podzielił się oficjalnymi fotosami szóstej serii. Zobaczcie, jak prezentują się aktorzy wcielający się w księcia Williama i Kate Middleton. Trzeba przyznać, że podobieństwo jest uderzające.

„The Crown” (sezon 6) – fabuła

Piąty sezon „The Crown” zakończył się w 1997 roku, gdy księżna Diana została zaproszona na wakacje do St. Tropez z Mohamedem Al-Fayedem. Sezon szóstego rozpocznie się prawdopodobnie właśnie w tym momencie. Miłośnicy brytyjskiej rodziny królewskiej z pewnością wiedzą, że w nowych odcinkach pojawi się m.in. wątek śmierci księżnej Diany i Dodi’ego Fayeda w Paryżu 31 sierpnia 1997 roku. Jak jednak zapowiada twórca serii Peter Morgan, na ekranie nie zobaczymy samego momentu tragicznego zderzenia, natomiast „samochód wyjeżdżający z The Ritz w pościgu paparazzi, a potem przebitkę na ambasadora Wielkiej Brytanii we Francji, gdy radzi sobie z następstwami wypadku”. Jak donoszą media, fabuła serialu ma zakończyć się na wydarzeniach z 2001 roku – w momencie poznania księcia Williama i Kate Middleton na szkockim University of St Andrews.

„The Crown” (sezon 6) – obsada

W szóstym sezonie „The Crown” w roli królowej Elżbiety II ponownie zobaczymy znakomitą Imeldę Staunton. Na ekranie pojawią się również Jonathan Pryce jako książe Filip, Lesley Manville jako księżniczka Małgorzata, Elizabeth Dębicki jako księżna Diana, Dominic West jako książę Karol, a także Khalid Abdalla jako Dodi Al-Fayed. Księcia Williama i Kate Middleton zagrają natomiast zupełnie nowi aktorzy, którzy dopiero dołączają do obsady serialu. W Willa wcieli się dwóch aktorów: młodszy Rufus Kampa i starszy Ed McVey, z kolei Kate Middleton zagra Meg Bellamy. Dla całej trójki „The Crown” będzie ekranowym debiutem.

Finałowa odsłona serialu „The Crown” zadebiutuje na platformie Netflix prawdopodobnie przed końcem 2023 roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze