1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Julia Roberts i Sean Penn w nowym serialu o słynnej aferze Watergate. Zobacz zwiastun

Julia Roberts i Sean Penn w nowym serialu o słynnej aferze Watergate. Zobacz zwiastun

Julia Roberts i Sean Penn w serialu „Gaslit” (Fot. materiały prasowe)
Julia Roberts i Sean Penn w serialu „Gaslit” (Fot. materiały prasowe)
Myśleliście, że o Watergate powiedziano już wszystko? Twórcy serialu „Gaslit” rzucają nowe światło na jedną z największych afer amerykańskiej polityki i pokazują ją z perspektywy mniej znanych, ale nie mniej istotnych postaci zaangażowanych w upadek prezydenta Richarda Nixona. Od jego nieudolnych podwładnych, obłąkanych fanatyków podżegających ich do zbrodni, po bohaterów, którym udało się ostatecznie zniszczyć cały zgniły system. A na czele ich wszystkich Julia Roberts w pierwszej od czterech lat roli i Sean Penn.

Polityczne intrygi, zdemoralizowana władza, rosnące w siłę media, małżeńskie dramaty, a to wszystko ubarwione klimatem lat 70. – to właśnie „Gaslit” w pełni. Serial twórców „Mr. Robot” skupia się na postaci Marthy Mitchell (Julia Roberts) – celebrytki i żony szefa kampanii wyborczej Nixona – Johna Mitchella (w tej roli Sean Penn, którego charakteryzacja trwała codziennie 3 i pół godziny!). Podczas kampanii reelekcyjnej prezydenta Martha często występuje gościnnie w programach informacyjnych i rozrywkowych, a dodatkowo zdobi okładki najważniejszych magazynów w kraju. Widzowie cenią jej impulsywne i niecenzurowane wypowiedzi. Kiedy dochodzi do wycieku taśm Watergate, bohaterka nie zamierza milczeć, mimo że wszyscy wokół chcą ją uciszyć. Od tego momentu jej historia nabiera rozpędu, a wybory, których dokona, postawią na szali nie tylko jej reputację, ale również małżeństwo.

Julia Roberts w serialu „Gaslit” (Fot. materiały prasowe) Julia Roberts w serialu „Gaslit” (Fot. materiały prasowe)

Serial będący jednocześnie politycznym thrillerem i absorbującym dramatem o konflikcie w związku skupia się na niepokazywanej dotąd kobiecej perspektywie afery, która zmieniła polityczny system Ameryki. To wtedy nastąpił znaczny spadek zaufania do urzędu prezydenta i do amerykańskiego rządu, a media w następnych latach znacznie odważniej zaczęły śledzić poczynania tamtejszych polityków. Martha Mitchell była pierwszą osobą, która doprowadziła do ujawnienia tego skandalu. Pełne humoru i mrocznych intryg „Gaslit” urzeka widzów, niezależnie od tego, ile wiedzą na temat Watergate.

– Historia jest pisana przez zwycięzców oraz bohaterów. Ta historia jest o przegranych, co myślę, że czyni ją znacznie bardziej interesującą – mówi twórca i scenarzysta serialu Robbie Pickering.

– Wszyscy myślimy, że historia Watergate została opowiedziana już na wszelki możliwy sposób, jest jednak jeszcze tak dużo interesujących faktów, których nie znamy. W szczególności te o Marcie Mitchell. Jej historia to poruszająca tragedia o kobiecie, która została zmarginalizowana i zignorowana, a jej życie legło w gruzach, ponieważ poznała prawdę i starała się, żeby ludzie również o niej się dowiedzieli – dodaje reżyser Matt Ross.

Twórcą nominowanego do czterech Emmy „Gaslit” jest Robbie Pickering („Mr. Robot, „Homecoming”), natomiast wszystkie odcinki wyreżyserował Matt Ross („Captain Fantastic”). W rolach głównych wystąpili laureaci Oscarów – Julia Roberts i Sean Penn, a partnerują im m.in. Dan Stevens („Downton Abbey”, „Legion”), Betty Gilpin („Polowanie”, „Glow”) i Shea Whigham („Zakazane imperium”, „Prawnik z Lincolna”). Serial jest oparty na popularnym amerykańskim podcaście „Slow Burn”.

Na widzów zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy o Watergate czeka również dokument „Watergate. Wielki skandal w Białym Domu”, który będzie mieć premierę tego samego dnia w Canal+ online i w Canal+ Premium.

Premiera pierwszego odcinka serialu „Gaslit” już 3 maja w Canal+ online i w Canal+ Premium.

Źródło: materiały prasowe Canal+

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze